17.09.2014.

Vecāki kopā ar bērniem laipni aicināti apmeklēt „Vinnija Pūka skolas” lekciju

Jau rīt, 2014.gada 4.oktobrī plkst. 10.00-14.00 Bērnu klīniskās univeristātes slimnīcas poliklīnikas telpās, Vienības gatvē 45, notiks “Vinnija Pūka skolas” pirmā nodarbība. Lekcijas tēma – ALERĢISKĀS SASLIMŠANAS. Ikviens vecāks ir laipni aicināts ierasties kopā ar bērniem, jo lekciju laikā bērnus pieskatīs Vinnijs Pūks ar saviem uzticamajiem palīgiem. Lekcija – BEZ MAKSAS!

Lekcijas tēmas būs:

1) Atopiskais dermatīts bērniem. Doc. S.Žīgure

2) Pārtikas alerģijas bērniem, to atpazīšana. Un kā ar to sadzīvot. Dr. E. Aleksejeva.

Pēc lekcijas – jautājumi un atbildes.

PAR VINNIJA PŪKA SKOLU

“Vinnija Pūka skola” ir Latvijai jauns un unikāls projekts, kā mērķis ir veidot hroniski slimo pacientu sociālās integrācijas un dzīves kvalitātes uzlabošanas sistēmu – apmācību programmu “Vinnija Pūka skola”. Programma paredzēta bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem.

„Vinnija Pūka skolā” kopā paredzētas 20 speciālistu lekcijas par dažādām un aktuālām veselības veicināšans un slimību profilakses tēmām, piemēram, pārtikas alerģiju, astmu, hroniski slimo bērnu aprūpi, diabētu un aptaukošanos, priekšlaicīgi dzimušajiem bērniem, gastroenteroloģiju, ortopēdju, stājas problēmām, bērniem drošas vides veidošanu, par cerebrālo trieku, citiem kustību traucējumiem un citām vecākiem aktuālām tēmām.

Neskatoties uz veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, ļoti svarīga ir un liela loma dzīves kvalitātes un pēctecīgas ārstēšanas un veselības uzlabošanas nodrošināšanā ir tieši ģimenei. Vecākiem vai aizbildņiem, saskaroties ar uzstādīto diagnozi un ārstniecības personu sniegto informāciju, jāsaprot slimības gaita, cēloņi, bet līdztekus arī pārdzīvojot psihoemocionālo pārdzīvojumu un stresu. Tādēļ tik svarīgi ir sniegt kvalificētu palīdzību un informāciju par visiem ar veselības aprūpes un veselības uzlabošanas iespējām saistītajiem jautājumiem.

Vinnijs Puks_Leta

Projektu īsteno nodibinājums “Ilgtspējīgas Attīstības Fonds” sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu. “Vinnija Pūka skolas” nodarbības notiks sestdienās sadarbībā ar Bērnu Klīniskā Universitātes Slimnīca speciālistiem un RSU Sabiedrības veselības fakultātes studentiem, pacientiem un viņu vecākiem par aktuālām veselības veicināšanas un slimību profilakses tēmām.

PRASMES UN POZITĪVA INFORMĀCIJA VECĀKIEM

Projekta atklāšanas preses konferencē piedalījās Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte, VSIA Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša, Ilgtspējīgas attīstības fonda valdes locekle Ineta Zīriņa un Sarmīte Dzene Rīgas 1. slimnīcas Šarlotes poliklīnikas vadītāja.

Kā atzīmēja RD Labklājības departamenta direktore I. Kondrāte „Apmācības ir pozitīva informācija vecākiem, un palīdzīga roka ir vajadzīga vienmēr. Tās prasmes, ko vecāki iegūs lekcijās, dos stimulu tālāk attīstīt šādus pakalpojumus gan pašvaldību, gan valsts līmenī”.

Projekts ilgs no 2014.gada septembra līdz 2016.gada aprīlim. Projektā paredzētās aktivitātes ir pacientu informācijas centra un apmācību programmu  izstrāde bērniem ar hroniskām saslimšanām un viņu vecākiem. Skolas nodarbības notiks par aktuālām  veselības veicināšanas un slimību profilakses tēmām:  traumatisma profilakse; prasmju attīstīšana personīgās higiēnas, drošības un veselīga dzīvesveida jomā; apmācība jaunajiem vecākiem par priekšlaicīgi dzimušo bērnu veselības aprūpi un veicināšanu; izglītojoši pasākumi vecākiem par atkarību izraisošo vielu kaitīgo ietekmi uz grūtnieces un augļa veselību; veselīgs uzturs bērniem, bērnu norūdīšana, fiziskās aktivitātes un drošība.

Tiks izdoti arī informatīvi materiāli pacientiem, viņu vecākiem, tuviniekiem un citām procesā iesaistītām personām par  iespējām saņemt veselības aprūpes un sociālās palīdzības pakalpojumus, par veselības uzlabošanas iespējām, slimību profilaksi un to kā sadzīvot ar savu saslimšanu, par iespējamajiem atbalsta pakalpojumiem un pasākumiem, ko nodrošina  NVO sektors, t. sk.  pacientu biedrības.

Pieteikties:

[vfb id=’6′]