12.10.2015.

Vinnija Pūka skolas seminārs „Vakcinācija. Kāpēc tā ir būtiska?”

31.oktobrī notiks nākamais „Vinnija Pūka skolas” seminārs „Vakcinācija. Kāpēc tā ir būtiska?”, kuru vadīs BKUS bērnu pediatre, infektoloģe Dace Zavadska.

Seminārs notiks 31.oktobrī no plkst. 10:00 līdz 14:00,  VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca”, Rīgā, Vienības gatvē 45. Lai pieteiktos semināram, lūdzam zvanīt pa tālruni 27597546 vai rakstīt uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com. Reģistrācija – no plkst. 9:30.

Semināru vadīs BKUS bērnu pediatre, infektoloģe Dace Zavadska un, kā jau ierasts, vecāki semināru aicināti apmeklēt kopā ar bērniem.

Šoreiz seminārā tiks izskatītas tēmas par sezonas aktuālajām infekcijām un to profilaksi, vakcinācijas būtību un lomu infekcijas slimību izplatības samazināšanā, kas notiek ar imūnsistēmas darbību pēc vakcīnas ievadīšanas, organisma vēlamajām un nevēlamajām reakcijām pēc vakcinācijas, kā arī par citām ar vakcināciju saistītām tēmām.

plakats 03 10 2015


Vakcinācija ir visefektīvākais aizsardzības veids pret infekcijas slimībām un informēt par vakcinācijas nepieciešamību ir ārstniecības personu pienākums. Tomēr aizvien šis temats kļūst par strīdus iemeslu gan ģimenes lokā, gan vecāku sadarbībā ar mediķiem. Nereti vecāki informāciju meklē paši saviem spēkiem, tai skaitā interneta vidē, cenšoties rast apstiprinājumu savai pārliecībai vai lemtu par vakcinācijas nepieciešamību.

Rīgas domes Labklājības departaments aicina vecākus apmeklēt Vinnija Pūka skolas semināru, lai klātienē noskaidrotu sev interesējošos jautājumus par bērnu imunitāti un vakcināciju, sākot no dzimšanas, lai skaidrotu un izglītotu par bērna organisma uzņēmību pret infekcijas slimībām, antivielu izstrādi, pret kādām infekcijām bērnus potē Latvijā (vakcinācijas kalendārs) un citus jautājumus. Vecākiem noderīga būs arī informācija par iespējamiem iemesliem, kādos gadījumos vakcināciju būtu nepieciešams atlikt, piemēram, hronisku slimību saasinājumu gadījumos, un kāda ir nepieciešamā informācijas apmaiņa starp ārstu un bērnu vecākiem pirms vakcinācijas.

 

Foto: www.newkidscenter.com