28.04.2015.

4. maijā Rīgā gaidāma plaša svētku pasākumu programma

Valsts svētkos, 4. maijā, Rīgā paredzēta plaša kultūras pasākumu programma.

Programmā iekļauts svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa un kompozīcijas „Ziedu Latvija” veidošana, dienas un vakara koncerts Doma laukumā, sarīkojums „Visi ceļi ved uz Rīgu”  ģimenēm ar bērniem Vērmanes dārzā, deju lielkoncerts „Dod man spēku, dod man laiku” Ķīpsalas hallē,tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons kinoteātrī „Splendid Palace”,  kā arī izstādes un koncerti Rīgas kultūras centros.

PLAŠĀKA SVĒTKU PROGRAMMA

Svētku programma Rīgā sāksies ar Ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Domā, bet jau no plkst. 11.00 pie Brīvības pieminekļa iedzīvotāji aicināti vērot Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē finālkonkursu un koncertu. Notiks tradicionālā svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija, varēs skatīties dokumentālo filmu un kino hroniku programmu un svētku koncerta ierakstu no Latvijas Nacionālā teātra, kā arī visas dienas garumā ikviens aicināts piedalīties  kompozīcijas „Ziedu Latvija” veidošanā.

Rīgā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas 25 gadu jubilejas svinībās vērienīga koncertprogramma būs Doma laukumā. Tā sāksies ar koncertu „Pavasara dziesmas”, kurā klausītāji dzirdēs pavasarīgi enerģisku mūziku no postfolka līdz pat etnorokam, savukārt vakarā svētku koncertā „Brīves dziesmas” skanēs patriotiskas un Latvijai nozīmīgas dziesmas, kuras atskaņos simfoniskais orķestris un tautā iemīļoti solisti. Līdztekus, atzīmējot dzejnieka Raiņa 150. jubileju, koncertā ievērojama loma atvēlēta viņa dzejai un atziņām par brīvības jēdzienu.

Šajā dienā viens no vizuāli krāšņākajiem svētku programmas pasākumiem būs Rīgas labāko deju ansambļu lielkoncerts „Dod man spēku, dod man laiku”, kurš notiks Ķīpsalas hallē.

Svētku dienā ģimenes ar bērniem gaidītas Vērmanes dārzā pasākumā „Visi ceļi ved uz Rīgu!”. Parkā bērni  varēs darboties radošajās darbnīcās, izgatavojot gaisa pūķi, stādot puķes, veidojot ziedu kompozīciju un smilšu mandalu, apgūstot zināšanas par lauku sētu un Latvijas dabu, un, protams, aktīvi sportojot. Līdztekus tam parka estrādē notiks koncerts ar deju kolektīvu, folkloras kopas, čellistu grupas, deju studijas un Latvijā populāru dziedātāju  uzstāšanos.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas 25 gadadienai veltīti pasākumi notiks arī pilsētas apkaimēs. Kultūras centrā „Ziemeļblāzma” būs animāciju filmu seanss bērniem un koncertprogramma „Tautas laiks”, Kultūras centrā „Imanta” koncertēs grupa „Menuets” un būs skatāma Māra Putniņa un Jāņa Cimmermaņa spēlfilma „Džimlai Rūdi Rallalā”, bet kultūras centrā „Iļģuciems” iedzīvotāji aicināti uz teātra izrādi par cilvēku savā laikā un savā zemē – „Jaucības un nejaucības”.

Svētku koncerti būs arī Sv. Pētera baznīcā, koncertzālē „Lielā ģilde” un Rīgas Latviešu biedrības namā. Savukārt Rīgas Kongresu namā un pie Saeimas nama būs Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas jubilejai veltītas izstādes.

4. maija svētku pasākumus atbalsta Rīgas dome.

Informācijas avots – www.kultura.riga.lv