28.04.2015.

Rīgas domes Labklājības departaments aicina piedalīties ģimeniskās atrakcijās un uzzināt noderīgas idejas veselīgai ikdienas maltītei pasākumā „Neparastais Mežaparks”

Šā gada 4.maijā no plkst. 12.00 līdz 17.00 kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks” norisināsies pasākums „Neparastais Mežaparks”, kura laikā Rīgas lielākajā parkā tiks atklāta vasaras sezona.

Pasākumā ar visai ģimenei paredzētām aktivitātēm piedalīsies arī Rīgas domes Labklājības departaments, lai aicinātu izmēģināt spēkus gan vides spēlēs, gan uzzināt par veselīga uztura pagatavošanu un smeltos idejas interesantām maltītēm prezentācijā „Vesels ēdis!”.

Rīgas domes Labklājības departamenta organizētās aktivitātes – vides spēles norisināsies Pasākumu pļavā pie estrādes 7.vārtiem visu pasākuma laiku, savukārt prezentācijas „Vesels ēdis!” notiks ik pusstundu, sākot no plkst. 12:30.

Pasākumu pļavā ģimenes tiks aicinātas spēlēt attīstošu vides spēli un kopīgiem spēkiem veidot dažādas figūras – „kosa” kubus, kas attīsta telpisko uztveri un ir lielisks veids, kā attīstīt ģimenes „komandas” saspēli un radošo domāšanu. Ikviens interesents varēs arī pārbaudīt savu veiklību, saliekot vides spēli – puzli un pārliecināties par savām zināšanām veselības veicināšanas tēmās.

Aktivitātes „Dzidrais skatiens” laikā ikviens varēs izmēģināt īpašas brilles, kas ļauj pārliecināties par izmaiņām cilvēka uztverē un koncentrēšanās spējās pēc apreibinošu vielu lietošanas. Uzliekot brilles, interesentiem būs jānoiet speciāli izveidots ceļa posms, lai novērtētu cilvēka reakciju un koordināciju, kas rodas pēc atkarību vielu lietošanas. Diemžēl nereti cilvēkiem reibuma stāvoklī vēl joprojām šķiet, ka viņi spēj kontrolēt situāciju un nenovērtē patieso savas apziņas stāvokli, turklāt mēdz gan vadīt transportlīdzekļus, gan nezināt īsto brīdi, kad apstāties. Tādēļ šī aktivitāte varēs kalpot par pierādījumu cilvēka uztveres izmaiņām pēc atkarības vielu lietošanas. Pasākuma dienā pie Rīgas domes Labklājības departamenta „Dzidrā skatiena” aktivitātes darbosies speciālists, kam par šo tēmu varēs uzdot sev interesējošus jautājumus.

Turpat blakus darbosies arī veselīga uztura „oāze”, kurā ik pēc pusstundas, sākot no plkst. 12:30, tiks demonstrētas uztura prezentācijas „Vesels ēdis!”, kā laikā sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un restorānu tīkla „Vairāk Saules” šefpavāre Kristīne Otmane izstāstīs un parādīs, kā pagatavojamas veselīgas un garšīgas maltītes visai ģimenei. Prezentācijās tiks izmantoti jaunie burkāni, spināti, biezpiens, diedzēti zaļumi un vēl daudzi citi veselīgi produkti, lai ikviens varētu smelties noderīgas un interesantas idejas veselīgām ēdienreizēm savā ikdienā – gan lieliem, gan maziem.

Tāpat pasākuma apmeklētāji aicināti vērsties pie Rīgas domes Labklājības departamenta speciālistiem, lai uzzinātu, kādas aktivitātes un pasākumi veselības veicināšanas jomā pieejami rīdziniekiem, jo gan bezmaksas nūjošanas nodarbības, gan bezmaksas publiskās lekcijas, vingrošanas nodarbības un citu pasākumu organizēšana ir viens no Rīgas pašvaldības ieguldījumiem sabiedrības veselības un labklājības veicināšanā.