05.05.2015.

Notiks no AIDS mirušo piemiņas dienas pasākums

Ik gadu maija trešajā svētdienā tiek atzīmēta starptautiskā “AIDS Candlelight Memorial” jeb no AIDS mirušo piemiņas diena, kad ar svecīšu iedegšanu un klusuma brīdi tiek pieminēti visi no šīs slimības mirušie.

Šis pasākums – vērienīgākā, nozīmīgākā un ilglaicīgākā sabiedrības izpratni un informētību veicinošā iniciatīva ar HIV/AIDS saistītos jautājumos – jau kopš 1983. gada apvieno 1200 sabiedriskās organizācijas 115 valstīs. Starptautiskā no AIDS mirušo piemiņas diena tiecas nojaukt aizspriedumu un diskriminācijas barjeras, veicināt toleranci un sociālo integrāciju, kā arī radīt gaišāku nākotnes perspektīvu šodienas pacientiem. Šī diena tiek arī izmantota kā iespēja veidot dialogu ar valdību, parlamentu un vietējās kopienas pārstāvjiem par dažādiem ar HIV infekcijas izplatību konkrētajā valstī saistītiem jautājumiem un tās ierobežošanas iespējām.

Latvijā šo pasākumu jau kopš 2003. gada organizē un iedzīvina Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem, biedrība „AGIHAS”, kas arī šogad vēlas turpināt šo tradīciju, uzsverot šīs dienas nozīmību un apliecinot cieņu no HIV/AIDS mirušajiem, kā arī atgādinot, ka šī infekcija ir mums līdzās un var skart ikvienu no mums.

Tādēļ, sagaidot 2015. gada no AIDS mirušo piemiņas dienu, Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem, biedrība „AGIHAS” aicina piedalīties piemiņas pasākumā – svinīgā ziedu dobes izveidē, kas notiks š. g. 8. maijā, plkst. 13.00, Latvijas Infektoloģijas centrā (pie 2. nodaļas korpusa).4668_710e97ac51

Pasākuma programma

13.00 Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārstes, prof. Baibas Rozentāles ievadvārdi.

13.10 Mācītāja Jura Cālīša uzruna.

13.20 Visi dalībnieki – ziedu stādīšana.

14.00 neformālas sarunas pie kafijas tases.

Papildu informācija par pasākumu un dalības apstiprināšanai: agihas.lv@inbox.lv, tālr. 20207737


Papildu informācija:

Rīgas domes Labklājības departaments atbalsta HIV profilakses pasākumus Rīgā, un sadarbojas ar biedrību „„DIA+LOGS”, atbalsta centrs”. Jau kopš 2003.gada Rīgā tiek nodrošināti HIV profilakses un psiho-sociālie pakalpojumi narkotisko vielu lietotājiem un to kontaktpersonām. Tāpat darbojas arī biedrības „„DIA+LOGS” atbalsta centrs Rīgas centrā, gan biedrības mikroautobuss Rīgas priekšpilsētās – rajonos), kuru var apmeklēt visi tie, kurus skar HIV/AIDS”.

Foto: www.dreamstime.com, www.nra.lv