07.05.2015.

Notiks starptautiska konference par darbu ar pusaudžiem un jauniešiem

2015.gada 15.maijā (Rīgas domes zālē, Rātslaukumā 1) notiks starptautiska konference par darbu ar pusaudžiem un jauniešiem “Es esmu – vai Tu mani dzirdi?”.

Konferences programma (lasīt vairāk).

Dalību konferencei pieteikt elektroniski: spapasakumi@gmail.com. Lūgums norādīt Vārdu, Uzvārdu un organizāciju, kuru pārstāvat.

Saskaņā ar Jaunatnes likumu jaunietis ir persona vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Tā ir aptuveni piektā daļa no mums. Tā ir daudzveidīga un dinamiska iedzīvotāju grupa, kas īpaši pakļauta dažādiem riskiem un pārsvarā ekonomiski atkarīga no vecākiem, citiem pieaugušajiem vai valsts. Masu medijos arvien biežāk parādās ziņas par jauniešiem, kuri nevēlas mācīties, vai kuru uzvedība neiekļaujas sabiedrības pieņemtajās normās. Nozares speciālisti saduras gan ar jauniem izaicinājumiem un riskiem, gan daudz jautājumiem, bet krietni mazāk atbilžu.

Konferences mērķis ir pievērst sociālā, tiesību, izglītības jomā strādājošo speciālistu uzmanību jauniešu problēmām, sadzirdēt viņu vēlmes un vajadzības, rast risinājumus kā palīdzēt izaugt.

Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar jaunām, interesantām idejām un metodēm,  diskutēt un meklēt risinājumus darbā ar  jauniešiem.

Konferencē piedalīsies gan nozares profesionāļi-praktiķi gan augstskolu mācībspēki, kuri sniegs ieskatu jau esošajā palīdzības sistēmā un prezentēs jaunas, interaktīvas metodes darbā ar jauniešiem. Uzklausīsim arī citu valstu (Polija, Baltkrievija) pieredzi.

Pasākums tiek organizēta kampaņas „Palīdzi bērnam uzaugt ģimenē” ietvaros. To organizē Nodibinājums „Sociālo pakalpojumu aģentūra” un Latvijas profesionālo audžuģimeņu apvienība „Terēze”. Atbalsta Rīgas Dome.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tel.67105925; mob.tel. 26385691, e-pasts: lita.brice@riga.lv