06.05.2020.

Alkohola lietošana nevar būt veids, kā censties pārdzīvot krīzes situācijas

Cilvēka spējas pielāgoties krīzes situācijām un pieņemt krasas izmaiņas ikdienas dzīvē nosaka katra individuālie resursi un problēmu risināšanas mehānismi.

Pēkšņas pārmaiņas rada nepieciešamību rast spēju PIEŅEMT. Situācijās, kad jārod iespēja risināt neierasti plaša spektra problēmas, cilvēka emocionālās reakcijas uz notikumiem var būt ļoti intensīvas. Trauksme, bailes, bezspēcības sajūta vai vientulība var būt vien dažas no iespējamām reakcijām uz krīzes situāciju.  Alkohola lietošana – kā maldīgs problēmu risinājums vai veids, kā pavadīt brīvos brīžus, krīzes situācijas negatīvos aspektus padara vēl smagākus.

Jāatceras, ka jebkura deva alkohola rada papildu risku cilvēka imūnsistēmai. Tāpat alkohols ietekmē gandrīz ikvienu cilvēka ķermeņa orgānu – gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka nepastāv kāda “droša robeža” jeb alkohola lietošanas nekaitīgums – ikviena uzņemtā alkohola deva rada negatīvu ietekmi uz veselību un palielina dažādu saslimšanu risku.

Diemžēl ir gadījumi, kad alkohola lietošana maldīgi tiek uztverta kā problēmu risināšanas veids un iespēja aizbēgt no apkārtējiem negatīvajiem notikumiem. Tādēļ ir ļoti svarīgi saprast un atcerēties, ka alkohols NAV risinājums un tas nebūs kā “vairogs”, kas atvairīs radušās problēmas.

Gadījumā, ja pārņem bezspēcības sajūta vai citas negatīvas emocijas, un rodas maldīga sajūta, ka alkohola lietošana var palīdzēt pārvarēt vai aizmirst samilzušās problēmas, noteikti aicinām sazināties ar Rīgas domes Labklājības departamenta speciālistiem, uzdodot savu jautājumu mājas lapā spiežot uz saites www.veseligsridzinieks.lv/jautajumi-un-atbildes-2 vai rakstot uz e-pasta adresi veseligsridzinieks@riga.lv. Iespējams arī sazināties ar Rīgas Sociālā dienesta atkarību profilakses speciālistiem, kur ikvienam iespējams saņemt konsultācijas par palīdzības iespējām ar atkarību saistītos jautājumos – tālr. 67037953.