09.05.2016.

Tev ir sēdošs darbs? Nāc uz bezmaksas nodarībām!

Ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu rīdziniekiem arī šogad ir iespēja bez maksas apmeklēt uztura speciālistu un fizioterapeitu lekcijas, piedalīties fitnesa treniņos, kas paredzētas sēdoša darba veicējiem.

Nākamās nodarbības notiks 11. un 12. maijā no plkst. 19.00 līdz 20.30.

Teorētiskās nodarbības notiks 11. maijā: viesnīcas „Days hotel” konferenču zālē, Brīvības ielā 199;

Praktiskās nodarbības notiks 12. maijā: fitnesa klubā „Veselības fabrika”, Brīvības gatvē 214M.

Veselība – tai jābūt spēcīgākajai motivācijai, lai mainītu vai uzlabotu savus ikdienas paradumus, kas būs lielisks ieguldījums ilgtermiņā!

Nodarbības  norisināsies divās daļās:

  • pirmā daļa tiks veltīta veselīgas ēšanas paradumu tēmai un mūsu gremošanas sistēmas nozīmeis skaidrošanai veselības saglabāšanā, kā arī fizioterapeita ieteikumiem kustību un balsta aparāta sistēmas uzlabošanai;
  • otrajā daļā notiks fitnesa treniņš, kurā ikviens varēs uzzinā vienkāršus, bet ļoti iedarbīgus vingrinājumus, kas stiprina stāju un attīsta ķermeņa dziļo muskulatūru, uzlabo balsta aparātu un atslogo ķermeņa daļas, kas sēdoša darba laikā tiek ietekmētas visvairāk. Fitnesa treneris arī sekos līdzi, lai vingrinājumi tiek veikti precīzi, pareizi un atbilstoši katra individuālajām spējām.

Ņemot vērā mūsdienu darba specifiku, kad liela daļa darbu tiek veikta sēžot (piemēram, pie datora vai vadot transportlīdzekli), vai arī tajā vērojamas monotonas un vienveidīgas kustības, daudzi darba veicēji mēdz sūdzēties par dažādiem veselības problēmu simptomiem – piemēram, sāpēm kakla un jostas daļā, vēnu vai mugurkaula problēmām. Un tas ir viegli izskaidrojams, ņemot vērā to, ka cilvēka fizioloģija nav piemērota ilgstošam darbam vienveidīgā pozā. Ilgstoša slodze, stress, neveselīgs uzturs un sēdoša darba dēļ iegūts vairāku ķermeņa vietu saspringums jau pāris gadu laikā var radīt būtiskas veselības problēmas. Piemēram, sapsringums sēdoša darba veicējiem izraisa traucētu asinsriti, kā rezultātā palielinās spiediens uz jostas daļas skriemeļiem un pieaug reimatisma, osteohondrozes, radikulīta attīstības, kā arī nervu saknīšu nospiešanas risks. Tāpat izmainās vielmaiņa, kas var izraisīt liekā svara, sirds un asinsvadu slimības.

Tādēļ ikviens ir aicināts apmeklēt semināru, lai uzzinātu vairāk, kā ar efektīviem, bet vienkārši ievērojamiem paņēmieniem pārtiku un vingrinājumus pārvērst enerģijas un spēka „donorā”, lai ikdiena darba vidē mūsu ķermenim būtu komfortabla un ērta; kādi ir pareiza uztura un uzturvērtības pamatprincipi; kā panākt, lai darba procesā varētu iegūt vairāk enerģiju, kā vairot dzīvesprieku un attīrīt savu organismu, kā arī daudz citus vērtīgus ieteikumus, kas noderēs ikdienā visa mūža garumā.

Semināru ir izveidojuši augsti kvalificēti speciālisti – ārstniecības darbinieki, fitnesa treneri, fizioterapeiti, kuri savā nozarē ir praktizējuši daudzus gadus un izvēlētās tēmas un lekciju saturu balsta uz praksē pārbaudītiem paņēmieniem un tēmām.

Lai pieteiktos semināram rakstiet uz e-pastu: aveseliba@inbox.lv

Informāciju sagatavoja RD Labklājības departamenta Apmācību un informācijas sektora galvenā speciāliste Evita Hatilova