Facebook
Instagram
Youtube
25.08.2015.

Aicina pieteikties bezmaksas fizioterapijas meistarklasēm

Šogad, 8. septembrī Latvijā jau septīto gadu tiks atzīmēta Vispasaules Fizioterapijas diena “Esi vesels kustībā!”. Biroju un dažādu organizāciju kolektīvi šajā dienā ir aicināti pieteikties bezmaksas fizioterapijas meistarklasēm.

Muskuloskeletālās (MSS) ir viens no galvenajiem darba kavēšanas iemesliem Eiropā – apmēram puse no kavēto dienu skaita un 60% paliekošas darba nespējas gadījumu rodas tieši šī iemesla dēļ. MSS radītie zaudējumi ik gadu sasniedz līdz pat 2% no Eiropas Savienības iekšzemes kopprodukta (IKP) jeb apmēram 240 miljardus eiro. Aptuveni 100 miljoni eiropiešu cieš no pastāvīgām muskuloskeletālām sāpēm. Darbaspēka novecošana tikai pastiprina hronisko slimību radītās problēmas, negatīvi ietekmējot darbspējas, darba ražīgumu, sociālo atstumtību un spēju būt darba tirgū.

Latvijā MSS izraisīto seku dēļ apmēram 383 400 slimniekiem ir konstatēta darba nespēja. 2014. gadā darba nespēja pirmo reizi tika noteikta 2800 pacientiem, kas ir par 15% vairāk nekā 2013. gadā.

Fizioterapeiti, būdami fizisko aktivitāšu un vingrojumu eksperti, visā pasaulē katru gadu palīdz miljoniem cilvēku novērst šo veselības traucējumu riska faktorus, veicot primārās un sekundārās profilakses pasākumus. Fizioterapeiti, izmantojot savas ārstēšanas metodes, palīdz arī tikt galā ar sabiedrības novecošanās sekām unz maksimāli atgriezties ikdienas dzīvē pēc dažādām traumām un saslimšanām, kā arī mazina stresa izraisītos veselības traucējumus.

Ar Latvijas Fizioterapeitu asociācijas atbalstu nedēļas garumā, no 7. līdz 11. septembrim, visā Latvijā tiks organizētas bezmaksas fizioterapijas meistarklases biroju un dažādu organizāciju darbiniekiem viņu darba vietās. Fizioterapijas meistarklases izpaudīsies kā informatīvi – praktiskas nodarbības, ietverot informāciju par fizioterapiju, kā fizioterapeits var palīdzēt veselības un darba vides uzlabošanā, kā arī vingrojumu demonstrāciju, ergonomikas apmācību un diskusijas par neskaidriem jautājumiem. Fizioterapijas meistarklases tiks vadītas vairākās Latvijas pilsētās.

Pasākumu organizē Latvijas Fizioterapeitu asociācija, atbalsta Rīgas domes Labklājības departaments.

Vairāk informācijas: www.fizioterapeitiem.lv

Foto: www.healthyfamiliesbc.ca