17.10.2017.

Aicinām pieteikties Ēdiena gatavošanas meistarklasei Daudzveidīgie dārzeņi

Dārzeņi ir īstenas rudens veltes, kas palīdz mūsu organismus apgādāt ar nepieciešamajiem vitamīniem ziemas pārdzīvošanai. Rudenī tepat, Latvijā, augušo dārzeņu daudzveidība ir ļoti liela, tāpēc tos var lietot visdažādāko ēdienu pagatavošanā, izmantojot gan svaigus, gan vārot, sautējot, cepot un konservējot.

Katrā rudens dārzenī var atrast ko veselīgu un organismam noderīgu. Piemēram, lielākā rudens oga – ķirbis ir diētisks produkts, kura izmantošanas variācijas ir ļoti plašas. Ķirbju ēšana veicina gremošanu un palīdz no organisma izvadīt kaitīgas vielas. Ķirbja sastāvā ir daudz beta karotīna, kālija un fosfora. Uzturā var izmantot ne tikai ķirbja mīkstumu, vārot zupas un sautējumus, cepot gan saldus, gan sāļus ēdienus vai to marinējot, bet no ķirbja var izspiest arī sulu. Ķirbju sulai piemīt arī urīndzenoša un žultsdzenoša iedarbība, to iesaka izmantot ķermeņa temperatūras pazemināšanai, kā arī lietot pret sliktu dūšu. Ķirbja sēklas var izmantot kā piedevu salātiem un zupām riekstu un grauzdiņu vietā, kā arī iecept maizē. Ķirbju sēklu sastāvā ir kukurbitīns un fitosteroli, kas palīdz samazināt holesterīna līmeni.

Vēl viens plaši pieejams rudens dārzenis skaistā krāsā – burkāns. Ēdot burkānus, organisms uzņems beta karotīnu, kāliju un A vitamīnu. Regulāra burkānu lietošana organismā pasargā no brīvo radikāļu kaitīgās ietekmes un palīdz saglabāt labu redzi.

Bez ķirbjiem un burkāniem katrs, kam nav sava dārziņa, tirgū var iegādāties vēl daudz un dažādus citus dārzeņus, kas ar savām krāsām ne tikai labi izskatās, bet arī labi garšo un ir veselīgi. Ja arī tu vēlies apgūt kādu jaunu un veselīgu dārzeņu pagatavošanas recepti, aicinām sestdien, 21.oktobrī, apmeklēt Veselīga uztura skolas Ēdiena gatavošanas meistarklasi Daudzveidīgie dārzeņi. Meistarklase notiks Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā, Coffee Tower virtuvē, plkst. 10:00 – 14:00. Meistarklasi vadīs uztura speciāliste Guna Bīlande. Lai pieteiktos meistarklasei, lūdzam rakstīt uz veseligsridzinieks@riga.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru.

 

Foto no platedujour.com