09.10.2015.

Atzīmējot Pasaules Psihiskās veselības dienu, iedzīvotājus izglītos par depresiju

Sestdien, 10. oktobrī visā pasaulē un arī Latvijā tiks atzīmēta Pasaules Psihiskās veselības diena. Lai aktualizētu vienu no izplatītākajiem psihiskajiem traucējumiem – depresiju, ceturtdien, 15.oktobrī aicina iedzīvotājus uz bezmaksas informatīvu un izglītojošu pasākumu.

Pasākums iedzīvotājiem notiks ceturtdien, 15. oktobrī plkst. 18:00 Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes konferenču zālē (Raiņa bulvārī 19). Tā ietvaros plānota LPA prezidenta, dr.Elmāra Tērauda lekcija “Depresija, tās atpazīšana, profilakse un ārstēšanas iespējas”, kā arī iespēja saņemt informatīvos materiālus par depresiju un klātesošo diskusijas. Pasākumu aicināts apmeklēt ikviens interesents, bet jo īpaši iedzīvotāji ar depresijas pazīmēm un viņu tuvinieki.  Pasākums ir bezmaksas!

Vairāk informācijas par pasākumu, rakstot uz e-pastu: sauleszimes.lv@gmail.com

“Saules zīmes” vadītāja, depresijas paciente Kristīne Leja: “Depresija nav tikai slikts noskaņojums. Tā ir nopietna saslimšana, kas smagākos gadījumos var novest pie pašnāvības. Depresija var skart jebkuru un jebkurā dzīves posmā, neatkarīgi no vecuma, izglītības līmeņa, sociālā stāvokļa. Ar depresiju ik dienas slimo ap 115 000 cilvēku Latvijā, savukārt tūlītēja ārstēšana nepieciešama 70 000”.

Lai veicinātu depresijas pacientu vēršanos pēc palīdzības, Latvijas Psihiatru asociācija un RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedra sadarbībā ar Garīgās veselības atbalsta biedrību “Saules zīmes” šoruden īsteno vairākas aktivitātes – informatīvu plakātu un bukletu izvietošanu ģimenes ārstu prakses vietās visā Latvijā, pasākumu iedzīvotājiem un mājas lapas www.depresija.lv aktualizēšanu, lai pēc iespējas plašāks iedzīvotāju loks varētu saņemt informāciju par depresiju un tās ārstēšanu.  

Pasākumu organizē garīgās veselības atbalsta biedrība “Saules zīmes” sadarbībā ar Latvijas Psihiatru asociāciju.

Foto: www.mamanatural.com.mx