12.09.2017.

Austrumu slimnīcā atklāta brīvprātīgo kustība vēža pacientu atbalstam

8. septembrī plkst. 12:00 Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ar svinīgu pasākumu tika atklāta brīvprātīgo kustība onkoloģisko pacientu atbalstam. Turpmāk speciāli apmācīti brīvprātīgie dosies pie vēža pacientiem Austrumu slimnīcā, lai uzklausītu un sniegtu atbalstu grūtajā dzīves posmā.

Uzzināt diagnozi „vēzis” ikvienam ir liels trieciens, bet visgrūtāk klājas pacientiem, kuri ir vientuļi un nesaņem atbalstu no tuviniekiem. Lai pacienti neieslīgtu depresijā un nenolaistu rokas, vairumā attīstīto pasaules valstu aktīvi darbojas brīvprātīgo kustība onkoloģisko pacientu atbalstam. Latvija šajā ziņā bija izņēmums, līdz šovasar biedrība „Svētā Ģimenes Māja” sadarbībā ar Austrumu slimnīcu apņēmās šādu kustību izveidot un izsludināja brīvprātīgo pieteikšanos.

Cilvēku atsaucība bija ļoti liela. Biedrība „Svētā Ģimenes Māja” organizēja speciālas apmācības, kuru laikā brīvprātīgos komunikācijai ar onkoloģiskajiem pacientiem gatavoja Austrumu slimnīcas ārsti un kapelāni. Pašlaik jau 55 brīvprātīgie ir apmācīti, taču pieteikušies ir vēl vairāki desmiti kandidātu. Pavisam drīz pirmie brīvprātīgie dosies pie vēža pacientiem, lai viņus uzklausītu, sniegtu atbalstu un kliedētu drūmās domas, izvedot pastaigā, palasot grāmatu vai kā citādi pavadot kopā laiku.

„Ārstēšanas procesā no vēža, kas bieži ir ilgstošs un smags, brīvprātīgie, protams, būs liels atbalsts daudziem „Latvijas Onkoloģijas centra” pacientiem. Ārsti un māsas, lai kā censtos, nevar visus pacientus uzklausīt un ar visiem aprunāties, jo viņiem ir jārūpējas par ārstēšanas procesa nodrošināšanu. Tādēļ liels paldies biedrībai „Svētās Ģimenes Māja”, kas šo vērtīgo projektu aizsākusi,” saka Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš.

„Brīvprātīgo kustība vēža pacientu atbalstam Latvijā ir ļoti vajadzīga, un man ir patiess prieks, ka šis projekts ir aizsācies tik veiksmīgi. Varam lepoties, ka Latvijā ir tik daudz cilvēku, kuri vēlas palīdzēt citiem. Sākums vienmēr ir grūts, iespējams, viss uzreiz neies gludi, taču brīvprātīgie ir apņēmības pilni mācīties un Austrumu slimnīcas ārsti ir gatavi viņiem palīdzēt, dodot padomus,” tā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģijas galvenā speciāliste, asociētā profesore Iveta Kudaba.

„Visiem, kuri savā sirdī juta aicinājumu palīdzēt vēža pacientiem un pieteicās, novēlu veiksmīgi uzsākt brīvprātīgo darbu. Ļoti ceru, ka šis kļūs par ilgtermiņa projektu, un brīvprātīgie būs liels atbalsts ne vien onkoloģiskajiem pacientiem, bet arī pārslogotajiem mediķiem,” saka biedrības „Svētās Ģimenes Māja” valdes locekle Inese Švekle.

Atklāšanas pasākumā brīvprātīgo kustībai svētību deva Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičš, runas teica Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egita Pole, stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš, brīvprātīgo kustības koordinatore Saiva Luste, kā arī citi projektā iesaistītie. Pasākumu vadīja dziedātājs un raidījumu vadītājs Andris Kivičs, kurš pasākuma gaitā izpildīja vairākas dziesmas. Ar muzikālu priekšnesumu uzstājās arī Liene Šomase.

Projektu atbalsta Rīgas domes Labklājības departaments un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fonds.

 

Foto: Freepik