23.02.2015.

Ieteikumi, kas var samazināt krišanas risku dzīvesvietā

Statistikas dati* liecina, ka lielākā daļa negadījumu vecāka gadagājuma iedzīvotājiem notiek tieši mājās. Tā kā vecāka gadagājuma iedzīvotājiem risks gūt traumu var būt lielāks arī medicīnisku vai fizioloģisku iemeslu dēļ, traumatisma piesardzības pasākumiem jābūt vienai no galvenajām lietām ikdienā, ko „likt aiz auss”.

Iesakām dažus padomus, kas ir uzmanības un drošības vērti, lai pasargātu sevi vai savus tuviniekus no kritieniem , kas ir vieni no biežākajiem traumu veidiem gados vecākiem cilvēkiem:

  • Ja ārsts Jums ir nozīmējis zāļu lietošanu, jau laikus noskaidrojiet zāļu blaknes un iespējamo savstarpējo mijiedarbību. Iespējamie blakusefekti var izraisīt reiboni, asinsspiediena svārstības, nelabu dūšu, kas savukārt var Jūs novest pie līdzsvara zaudēšanas un kritiena.

765076681-giving-medication-taking-pills-capsule-object-amazement

  • Ja kritienu esat jau piedzīvojis, ieteicams iegaumēt notikušā detaļas un tās sīki izstāstīt savam ārstam. Tā kopīgiem spēkiem izstrādāsiet tieši Jums vēlamo rīcību, kā no kritieniem izvairīties turpmāk.

Senior Lady and Young Woman Holding Hands

  •  Noteikti valkājiet ērtus un kājai pieguļošus apavus. Papēži, „iešļūcenes” un čības var būt iemesls paslīdēšanai vai paklupšanai. Galvenais – lai apaviem ir neslīdoša zole!

02_LittleFalls

  •  Svarīgi ir iespēju robežās palikt fiziski aktīviem. Dodieties pastaigās un veiciet vingrinājumus, jo arī vieglas intensitātes aktivitātes uzlabo un pilnveido spēku, līdzsvaru, koordināciju un lokanību. Gadījumā, ja vēlaties lielākas intensitātes fiziskās aktivitātes, iesakāms arī konsultēties ar ārstu. Ja fiziskās aktivitātes Jūs biedē un jūtaties nedroši, konsultējieties ar ārstu – viņš var ieteikt tieši Jums piemērotus vingrinājumus vai programmu fizioterapeita uzraudzībā.

senior_exercise2

  •  Konsultējoties ar ārstu, esiet atklāti. Ja nepieciešams, jau iepriekš sagatavojiet jautājumus un nebaidieties pat no „muļķīgiem” jautājumiem – tas var novērst dažādus pārpratumus. Pēc iespējas precīza informācija ārstam būs noderīga, lai palīdzētu saprast Jūsu veselības stāvokli, t.sk. arī Jūsu muskuļu spēku, līdzsvaru un kustības spējas, kas var palīdzēt izstrādāt Jums piemērotu ārstēšanās programmu un fiziskās aktivitātes.

InHomeCaregiverS-1940x1293

  •  Esiet īpaši uzmanīgs uz kāpnēm un pakāpieniem. Nesteidzieties, un noteikti turieties pie margām. Tāpat neatstājiet uz grīdas priekšmetus, aiz kuriem variet paklupt.

StairsGeorgeAllen-thumb-468x257

*Informācijas avots – Slimību profilakses un kontroles centrs

 

Foto:

www.carebyangels.com

www.footage.framepool.com

www.lifelinesys.com

www.blogs.mprnews.org

www.in-lawsuite.com

www.forbes.com

www.artdiamondblog.com