22.04.2020.

Ieteikumi tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumiem dzīvesvietā

COVID-19 slimību izraisošais vīruss, atrodoties uz virsmām, spēj izdzīvot vairākas dienas, tādēļ vīrusa tālākas izplatības ierobežošanai tiek rekomendēti dažādi drošības pasākumi. Šoreiz aicinām iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām gadījumos, kad persona ar šo vīrusu jau ir inficējusies.

Atkarībā no infekcijas slimības gaitas, slimības attīstības prognozes, komplikāciju riska, inficēšanās riska apkārtējiem un citiem nosacījumiem ar Covid-19 infekciju inficētais pacients var tikt izolēts arī dzīves vietā uz laiku, kamēr ir infekciozs (izdala infekcijas slimības izraisītājus).

Ar svarīgākajiem uzkopšanas un dezinfekcijas pasākumu ieteikumiem inficētās personas dzīvesvietā aicinām iepazīties, spiežot uz attēla zemāk.
Savukārt  video par sejas masku pareizu lietošanu, ko publicējusi Pasaules Veselības organizācija, pieejams šeit:

Informācija rīcībai Covid-19 saslimušā ģimenes locekļiem pieejama arī Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā:  www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/aktualitate-par-jauno-koronavi/covid-19-pacientiem/ieteikumi-ricibai-covid-19-inf.

Svarīgi zināt, ka ģimenes locekļi un personas, kuras dzīvo vienā dzīvoklī vai mājā (mājsaimniecībā) ar pacientu, kuram ir apstiprināta Covid-19 infekcija, ir uzskatāmas par augsta inficēšanās riska kontaktpersonām. Neatkarīgi no tā, vai persona, kurai apstiprināta Covid-19 infekcija, atrodas slimnīcā vai mājās, personām, kuras dzīvo kopā ar slimnieku, tiek noteikta mājas karantīna jeb pašizolēšanās.