27.09.2016.

Konkurss – Skaists smaids veselībai

Rīgas domes Labklājības departaments aicina piekto un sesto klašu skolēnus piedalīties konkursā “Skaists smaids veselībai”.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījuma 2013./2014. mācību gadā aptaujas rezultātiem, tikai 41% zēnu un 58% meiteņu vecuma grupā no vienpadsmit līdz piecpadsmit gadiem tīra zobus vismaz divas reizes dienā. Tā kā mutes veselībai būtiska ir regulāra zobu tīrīšana un sabalansēta uztura lietošana, lai veicinātu mutes un zobu veselību 5. līdz 6.klases skolēnu vidū, skolēni tiek aicināti piedalīties konkursā “Skaists smaids veselībai”.

Lai piedalītos konkursā, klasei līdz 2016.gada 10.oktobrim jāizstrādā A2 vai A3 formāta plakāti. Plakāta idejai jāatbilst konkursa tēmai – Skaists smaids veselībai. Gatavie plakāti klases audzinātājam jāiesniedz vai jānosūta Rīgas domes Labklājības departamentam, Baznīcas ielā 19/23, Rīgā, LV-1010.

Piedaloties konkursā, tiks veicināta visu konkursa dalībnieku radošā domāšana un pilnveidotas prasmes strādāt grupā, kā arī veidosies pozitīva attieksme par mutes veselību, kas veicinās labas iemaņas mutes higiēnā un nostiprinās motivāciju uzturēt labu mutes un vispārējo veselību visa mūža garumā. Trīs labākie darbi saņems īpašu pārsteiguma balvu – radošu fotosesiju visai klasei pie profesionāla fotogrāfa.

Ar pilnu konkursa nolikumu iespējams iepazīties šeit. Plašāka informācija par konkursu, sazinoties ar Labklājības departamenta Veselības pārvaldes Sabiedrības veselības veicināšanas un profilakses nodaļas galveno speciālisti Diānu Koernu – tālr. nr. 67181859, e-pasta adrese diana.koerna@riga.lv.

 

 

Foto no vvhc.org.