10.10.2014.

Nepaliec vienatnē!

Šodien Ikviens būs gaidīts piedalīties foto izstādē un informatīvā pasākumā, atzīmējot Pasaules garīgās veselības dienu. Tirdzniecības centra “Spice” pirmajā stāvā (pie A ieejas) plkst. 15.00 ar interaktīvu foto izstādi tiks atklāta sociālā kampaņa “Nepaliec vienatnē”, lai informētu Latvijas sabiedrību par pēcdzemdību depresiju; lai mazinātu nosodījumu un veicinātu sieviešu un ģimeņu ātrāku vēršanos pēc palīdzības, slimības ārstēšanu un laimīga bērna augšanu laimīgā ģimenē.

Kampaņu rīko perinatālās depresijas skarto atbalsta biedrība “Debesmanna”. Izstādē būs redzamas Mārča Baltskara fotogrāfijas, kurās mākslinieks atspoguļojis, kas ir pēcdzemdību depresija un kā jūtas sieviete, kura nokļuvusi šī emocionālā traucējuma varā. Par sieviešu vizuālo izskatu ir parūpējusies stiliste Munise Lamberte. Varēs noskatīties arī režisores Leldes Gobas veidotu videovēstījumu par pēcdzemdību depresiju, kas ietver reālus sieviešu pieredzes stāstus. Būs pieejami informatīvie materiāli. Izstāde noslēgsies 26.oktobrī.

Pasākumā piedalīsies:

Diāna Zande – psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite

Anita Plūme – psihoterapeite un psihoanalītiķe

Toms Pulmanis – SPKC sabiedrības veselības analītiķis

Kopā dalīsimies savos stāstos, baudīsim grupas Otra Puse solista Normunda Pauniņa uzstāšanos un Līgas Libertes dejas teātra priekšnesumu. Pasākumu vadīs Agnese Drunka.

Pētījumi pasaulē liecina, ka depresija pēc mazuļa dzimšanas skar aptuveni 15% sieviešu. Diemžēl sabiedrībā joprojām dominē nepareizs uzskats, ka tā ir vien izlaidība vai slinkums, kas pāriet, ja saņemas. Patiesībā pēcdzemdību depresija ir nopietns emocionāls traucējums, no kura atbrīvoties iespējams vien saņemot profesionālu palīdzību. Ieilgusi un neārstēta depresija var būt cēlonis ģimenes sairšanai, cieš ne tikai māte vai tēvs, bet arī bērns un visa ģimene.

Biedrības “Debesmanna” dibinātāja un valdes priekšsēdētāja ir Iveta Parravani, kura pati četrus gadus cietusi no pēcdzemdību depresijas un pēctraumas stresa sindroma, ilgu laiku cenšoties nomācošās izjūtas nevienam neizrādīt un cīnīties pret tām pati.

Biedrība “Debesmanna” rīko kampaņu “Nepaliec vienatnē”, jo sievietēm, kuras cieš no pēcdzemdību depresijas, ir ļoti svarīgi, lai apkārtējie viņas uzklausa, saprot, atbalsta un nenosoda, zina, kur vērsties pēc palīdzības.

 

Vairāk informācijas:

Iveta Parravani

iveta@debesmanna.com

mob.tālr. 25423345

www.debesmanna.com