08.10.2014.

Praktiskas nodarbības – Vecāku klātesamības stiprināšana un nevardarbīga bērnu audzināšana

Pamatojoties uz iedzīvotāju lielo interesei un pieprasījumu, Rīgas domes Labklājības departaments kopā ar sadarbības partneriem atkārtoti organizē praktiskas nodarbības un atbalsta grupas PUSAUDŽU vecākiem „Vecāku klātesamības stiprināšana un nevardarbīga bērnu audzināšana”.

Praktisko nodarbību ciklā kopā ar citiem vecākiem un speciālistiem tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, kā savu bērnu disciplinēšanu un audzināšanu mainīt, padarot savas ģimenes ikdienu harmoniskāku un dzīvespriecīgāku?  Kā saglabāt savu klātesamību un autoritāti bērnu dzīvē, bērniem augot lielākiem, kļūstot pārdrošākiem, patstāvīgākiem un spējīgākiem?

Grupā aicināti pieteikties tie vecāki, kuriem nākas saskarties ar:

1)    Regulāru bērnu nepakļaušanos pieaugušo noteikumiem;

2)    Bērnu noslēgšanos sevī un nevēlēšanos iesaistīties kompromisos vai vecāku norādījumos;

3)    Grūtībām bērnu disciplinēt;

4)    Bezpalīdzības sajūtu audzināšanas jautājumos;

5)    Agresīvu bērnu uzvedību.

Nereti vieglākais ir uzzināt, kā mainīties, bet šķietami grūtākais ir – šīs pārmaiņas ieviest. Tādēļ ir svarīgi, ka pārmaiņu ieviešana notiek saprotami visām iesaistītajām pusēm, ļaujot atgūt enerģiju un dzīves kontroli pašiem vecākiem, bet bērniem sniedzot drošību un skaidrību par robežām. Nodarbībās būs iespēja viegli novērojamā veidā atpazīt ikdienā nepamanītās iespējas, kā arī saņemt praktisku atbalstu pārmaiņu ieviešanai un noturēšanai.

Jūs ērtībai tiks veidotas divas grupas –  vienai grupai nodarbības organizēt darba dienu vakaros, savukārt otrai grupai – sestdienās.

Grupu nodarbību laiki:

1) Pirmā grupa – 21. oktobrī no plkst. 18:00 līdz 20:30 (vadīs K.Žiga un I.Dreimane)

2) Otrā grupa – 25. oktobrī no plkst. 10:00 līdz 15:00 (vadīs S.Bambāne un A.Kāle)

 

Dalība praktiskajās nodarbībās ir bez maksas, iepriekš piesakoties pieLabklājības departamenta speciālistes Katerinas Žigas pa tālruni 67037318 vai rakstot uz e-pastu katerina.ziga@riga.lv.

*Vecāku grupas tiek nodrošinātas ar Rīgas domes Labklājības departamenta finansiālu atbalstu sabiedrības veselības stratēģijas „Veselīgs rīdzinieks – veselā Rīgā” ietvaros.

Foto: www.gettyimages.com