16.09.2022.

Nodarbības par veselīgu uzturu topošajām māmiņām

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar SIA “OnPlate” aicina pieteikties uz BEZMAKSAS nodarbībām par veselīga uztura paradumiem grūtniecības laikā un piebarojumu bērnam pirmajos dzīves 6 mēnešos!

Veselīgs uzturs ir viens no priekšnoteikumiem cilvēka veselības saglabāšanai un veicināšanai, bet tieši grūtniecība ir īpaši nozīmīgs laiks sievietes dzīvē, kad vairāk pievērst uzmanību pārtikas produktu izcelsmei un ēšanas paradumiem, jo no tā atkarīga gan grūtniecības norise, gan gaidāmā bērniņa veselība tuvākajā un tālākajā nākotnē. Veselīgs un sabalansēts uzturs nozīmē nodrošināt organismu ar nepieciešamo enerģiju, olbaltumvielu, ogļhidrātu, tauku, vitamīnu un minerālvielu daudzumu, uzņemot tos ar pārtikas produktiem. Nodarbības būs lieliska iespēja uzzināt atbildes uz visiem sev interesējošie jautājumiem saistībā ar uzturu grūtniecības laikā.

Katrā nodarbībā tiek apskatītas šādas tēmas:
 sabalansēts uzturs grūtniecības un zīdīšanas periodā;
 pārmaiņas organismā, uztura paradumu maiņa, optimāls svara pieaugums grūtniecības laikā, uztura ietekme uz vēl nedzimuša bērna veselību;
 pēcdzemdību depresija un tās saistība ar uzturu;
 veselīgs un sabalansēts piebarojums bērnam pēc 6 mēnešu sasniegšanas.

Lai palīdzētu nostiprināt nodarbības laikā iegūtās zināšanas, pēc nodarbības dalībniekam tiek izsniegta recepšu grāmatu “Veselīga maltīte bērniem”. Apmeklējot nodarbību tiešsaites režīmā, grāmatu dalībnieks var izņemt Alauksta ielā 21, Rīgā, darba dienās laikā no plkst. 10:00 līdz 17:30.

Vienas nodarbības ilgums būs 90 minūtes.
Nodarbība tiek organizēta līdz 15 dalībniekiem.

Nodarbību datumi septembrī un oktobrī:
20.septembrī, 11. un 25.oktobrī plkst. 15:00.
27.septembrī, 6. un 20.oktobrī plkst. 17:00.
Nodarbības vadīs uztura speciāliste Dana Piteronoka.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, nodarbības šobrīd notiek Zoom platformā.
Pieraksts un dalības atteikšana nodarbībām ir OBLIGĀTA.
Pieteikšanās onplate.eu sadaļā “pasākumu kalendārs”, izvēloties konkrētu nodarbību, vai rakstot uz e-pastu lasma@onplate.lv.