02.10.2018.

Notiks onkoloģiskai profilaksei veltīta diena “Esi gudrāks par vēzi”

13.oktobrī tirdzniecības centrā “Spice” notiks onkoloģisko saslimšanu profilakses diena “Esi gudrāks par vēzi”. Oktobris ir zināms arī kā krūšu veselības mēnesis, tāpēc pasākumā īpaši tiks akcentēta tieši sievietes krūšu veselība. Ikvienam būs iespēja noklausīties speciālistu ieteikumus veselības veicināšanai, kā arī sievietes varēs apgūt krūšu pašpārbaudi un pārliecināties par savu veselību, veicot krūšu pārbaudi ar mamogrāfijas vai ultrasonogrāfijas metodi.  

Laikā no plkst. 11:00 līdz 15:00 pie t/c Spice informācijas centra notiks speciālistu lekcijas, kurās varēs uzzināt par onkoloģisko slimību profilaksi un diagnostikas iespējām Latvijā. Uztura speciāliste stāstīs par uztura nozīmi onkoloģisko slimību profilaksē un sniegs praktiskus uztura padomus. Geštaltterapeite pastāstīs, cik bīstams veselībai var būt stress un sniegs ieteikumus veiksmīgam stresa menedžmentam. Dzirdēsim arī krūts vēža pacientes stāstu par to, ko nozīmē cīņa ar vēzi un kā pēc uzstādītas diagnozes uzsākt dzīvi no jauna.

Paralēli lekcijām sadarbībā ar Veselības grupu MFD būs pieejama arī mobilā krūšu diagnostika. Uz vietas varēs veikt mamogrāfijas un ultrasonogrāfijas pārbaudes. Jāatceras, ka mamogrāfijas veikšanai nepieciešams paņemt līdzi Nacionālā dienesta uzaicinājuma vēstuli vai ģimenes ārsta, vai cita speciālista nosūtījumu.

Sievietei jebkurā vecumā ir ārkārtīgi svarīgi veikt krūšu pašpārbaudi, tāpēc pasākuma laikā būs pieejams arī krūšu pašpārbaudes punkts. Speciālista vadībā ikviena sieviete bez maksas varēs pārbaudīt krūtis un apgūt pareizu krūšu pašpārbaudi. Apmeklētajām būs iespēja arī iztaustīt speciāli veidotu krūts mulāžu ar veidojumiem, kas ļaus labāk saprast, kādām krūts izmaiņām jāpievērš pastiprināta uzmanība.

Uz visām speciālistu lekcijām notiek iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 28305097, norādot vārdu, uzvārdu un interesējošo lekciju.

Pasākums tiek īstenots Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.