08.01.2016.

Palīdzība cilvēkiem bez noteiktas dzīvesvietas ir viena zvana attālumā

Rīgas domes Labklājības departaments aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un informēt par cilvēkiem, ja viņu redzeslokā nonāk cilvēki, kuri uzturas dienas un nakts laikā dzīvošanai nepiemērotos apstākļos, t.i., uz ielas, dārza būdās, šķūnīšos, pamestās ēkās, kāpņu telpās vai citās vietās. Darba dienās darba laikā lūgums informēt Rīgas patversmes Mobilo brigādi ielu sociālajam darbam ar bezpajumtniekiem pa tālruni 27023550. Brīvdienās un ārpus darba laika policiju pa tālruni 110 vai pa ārkārtas situāciju tālruni 112.

Palīdzība cilvēkiem bez pajumtes ir viena zvana attālumā, nebūsim vienaldzīgi!

Atgādinām, ka Rīgas pašvaldība līdzfinansē 7 naktspatversmes galvaspilsētā, un tiek uzņemti visi cilvēki, kas vēršas pēc siltas pajumtes, arī vieglā alkohola reibumā. Lielais sals arvien vairāk piepilda naktspatversmes, šobrīd vidēji dienā tās izmanto 725 cilvēki, bet vietu skaitu Rīgas pašvaldības naktspatversmēs var palielināt līdz 957.

Aicinām līdzcilvēkus aukstajā laikā nelietot alkoholu un apreibinošas vielas, kā arī novērtēt zemās gaisa temperatūras ietekmi uz cilvēka fizisko stāvokli, un ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Cilvēkus, kas palikuši bez pajumtes, lūdzam izmantot zupas virtuves pakalpojumus siltā ēdiena saņemšanai, un iespēju uzturēties bezmaksas naktsmītnēs!

Rīdzinieki aicināti ziedot siltos apģērbus, cimdus, apavus, siltas zeķes, segas, kas būtu labā stāvoklī, kuras var nodot Rīgas patversmē – Maskavas ielā 208, Eiženijas ielā 1 un Katoļu ielā 57 to darba laikā, vai jebkurā no patversmēm. Iedzīvotāji var uzzināt par lietotu apģērbu/apavu pieņemšanas, nodošanas vietām Rīgā RD Labklājības departamenta mājas lapā. 

Papildus informāciju par Rīgas pašvaldības sniegtajiem sociālajiem pakalpojumiem un sociālo palīdzību var saņemt, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80005055, pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no 9:00 līdz 17:00, piektdienās no 9:00 līdz 16:00, ārpus darba laika darbojas balss pastkastīte.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tel.67105925; mob.tel. 26385691, e-pasts:lita.brice@riga.lv

Vairāk informācijas par Rīgas patversmēm arī RD Labklājības departamenta mājas lapā www.ld.riga.lv.

Foto: www.healthydebate.ca