08.01.2016.

Projektā “Būsim aktīvi!” notiks seminārs par vecāka gadagājuma cilvēku iesaistīšanu brīvprātīgajā darbā

2016. gada 14. janvārī Rīgas domes Labklājības departaments organizē semināru Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas projektā „Būsim aktīvi! – Vecāka gadagājuma cilvēku sociālās izolētības mazināšana caur brīvprātīgo darbu Igaunijā, Latvijā un Somijā”.

Semināru apmeklēt aicināti nozares speciālisti, kuru darbs ir saitīts ar vecāka gadagājuma cilvēku iesaistīšanu brīvprātīgā darbā. Seminārs notiks Rīgas domē (Rātslaukumā 1, Rīgā, 508. telpā) no plkst. 9.00 līdz 16.00. Seminārs notiks angļu valodā.

Seminārā tiksies arī projekta partneri,  veselības veicināšanas un sociālā darba speciālisti  no Pērnavas, Rīgas un Turku.

Semināru atklās Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāvji.  Prezentāciju par aktīvu un veselīgu novecošanu sniegs Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Solvita Kļaviņa – Makrecka, kura pastāstīs vairāk par Nacionālā Veselīgo pašvaldību tīkla darbību un projektiem.

”Latvijas Sarkanā Krusta” pārstāve Agnese Trofimova iepazīstinās semināra dalībniekus  ar šīs organizācijas darbību un īstenotajiem projektiem senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Semināra īpašie viesi būs sociālā darba ekspertes no Somijas – Reija Heinolas un Saija Ohtonen-Džones.

Tāpat seminārā nozares speciālisti analizēs projektā ”Būsim aktīvi” veikto pētījumu Pērnavā, Rīgā un Turku un datus par senioru iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā; apspriedīs aktualitātes aktīvas novecošanas jomā; noklausīsies Somijas ekspertu viedokli par izaicinājumiem un to risinājumiem vecāka gadagājuma cilvēku sociālās iekļaušanas un brīvprātīgā darba jomā; darba grupās diskutēs par brīvprātīgā darba ietekmi un nozīmi senioru dzīvē, kā arī lai vienotos par tēmām/jautājumiem, ko būtu nepieciešams iekļaut vadlīnijās par senioru iesaisti brīvprātīgajā darbā.

Semināra atklāšanā piedalīsies arī Latvijas Sieviešu invalīdu asociācijas (LSIA) „Aspazija” vokālā grupa.


Informācija par projektu (vairāk arī mājas lapas sadaļā Projekti) :

Projekta ilgums: 2015. gada 1. maijs – 2016. gada 31. decembris.

Projekta kopējais budžets: 264 006,87 EUR

ES līdzfinansējums: 208 053,65 EUR

Projektu līdzfinansē projekta partneri un Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības  programma 2014 – 2020. gadam.

Projekta partneri:

Baltijas reģiona veselīgo pilsētu asociācija, Somija

Rīgas domes Labklājības departaments, Latvija

Pērnavas Aprūpes centrs vecāka gadagājuma cilvēkiem, Igaunija

Turku pašvaldības Labklājības departaments, Somija