11.01.2016.

Tikšanās ar senioru organizācijām, gatavojoties zvanu centra darbības uzsākšanai

Gatavojoties Zvanu centra darbības uzsākšanai projektā “Būsim aktīvi!”, Rīgas domes Labklājības departamenta speciālisti rīkoja tikšanos arī ar 12 senioru biedrību pārstāvjiem, lai pastāstītu vairāk gan par projekta ideju un sagatvošanās darbiem, gan pārrunātu iespējas uzrunāt iespējamos brīvprātīgos Zvanu centra darbiniekus no senioru biedrību puses.

 

 

 

EU flag Latvian horizontal RGB Interreg Centra Baltic logo Busim aktivi_Project_Logo_LV

 

Lai gan mūsu sabiedrībā nereti valda aizspriedumi un stereotipi par vecāka gadagājuma iedzīvotājiem, kas bieži vien ir sekas zināšanu trūkumam par dažādām atšķirībām cilvēku vidū, senioru biedrību pārstāvji atzina, ka mūsu, tai skaitā senioru biedrību vidū, ir arī daudz sociāli aktīvu senioru, kuri dažādu apstākļu, piemēram, ģimenes vai draugu atbalsta, veselības stāvokļa vai materiālās nodrošinātības dēļ turpina aktīvi darboties dažādās jomās, veic fiziskās aktivitātes vai turpina savu prasmju, zināšanu apguvi. 

ZVANU CENTRS – ATBALSTS SENIORIEM

Senioru biedrību pārstāvji uzzināja vairāk par projektā plānoto zvanu centra izveidi kā veidu, lai ar brīvprātīgā darba palīdzību izveidotu informācijas un atbalsta sistēmu senioriem. Tāpat Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāvji pastāstīja, kā plānots darbs jaunizveidojamajā Zvanu centrā; kāds varētu būt senioriem nepieciešamais atbalsts un sniedzamā informācija par Rīgas pašvaldībā notiekošajām aktivitātēm senioriem.

Tiksanas ar senioru biedribam_Busim aktivi

Arī senioru biedrību pārstāvji bija vienisprātis par Zvanu centra izveidi kā inovatīvu un novatorisku veidu, kā palīdzēt senioriem kļūt gan aktīvākiem, gan sniegt emocionālu atbalstu īpaši vientuļajiem senioriem.


Vairāk informācijas par projektu un tā aktualitātēm variet uzzināt mājas lapas sadaļā “Projekti”.

  • Plānots, ka Zvanu centrs savu darbību sāks 2016.gada februārī un ilgs 8 mēnešus – līdz septembrim, savukārt līdztekus tiks meklētas iespējas, kā Zvanu centra darbību turpināt arī pēc projekta beigām.

Projekta “Būsim aktvītvi!” kontaktpersonas Latvijā:

Rīgas domes Labklājības departamenta Veselības pārvaldes

Sabiedrības veselības veicināšanas un profilakses nodaļas galvenās speciālistes

Aija Vecenāne (67037114, aija.vecenane@riga.lv) un Ilona Segliņa (67037314, ilona.seglina@riga.lv).