12.01.2016.

Jau piekto reizi Latvijā – Pasaules Sniega diena!

Šā gada 17. janvārī gan visā pasaulē, gan arī vairākās vietās Latvijā ar daudz un dažādiem pasākumiem tiks svinēta “Pasaules Sniega diena 2016”, dodot bērniem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes sniegā.

Pasaules Sniega diena ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls, kas dod bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega, radīt patīkamas atmiņas, kā arī iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē. Pasaules sniega diena ir kļuvusi jau par tradīciju, un tā norit daudzās vietās Latvijā janvāra trešajā svētdienā. Taču 17.janvāri nebūs vienīgā diena, jo vairākās vietās Latvijā Sniega dienas pasākumi norisināsies arī piektdien un sestdien, tātad trīs dienu garumā. Pasaules sniega diena kļūst par iecienītu pasākumu, un šogad tā svinēs pusapaļo jubileju, jo tiks organizēta piekto reizi.

Arī šogad kopā ar Latvijas Slēpošanas savienību Pasaules Sniega dienas pasākumus organizēs pašvaldības. Sniega diena paliek arvien populārāka, tāpēc aug gan organizatoru, gan arī dalībnieku skaits. Šogad uz Sniega dienas pasākumiem savus pieteikumus ir atsūtījuši vairāk nekā 140 pasākumu organizatori (pērn 130), bet ziemas aktivitātes plāno piedalīties aptuveni 25 000 dalībnieku, kas ir par diviem tūkstošiem vairāk nekā 2015.gadā. Šogad “Pasaules Sniega diena 2016” pasākumi norisināsies vairāk nekā pusē Latvijas pašvaldību – sešdesmit astoņās.

Rīgā dažādas aktivitātes un atrakcijas, atzīmējot sniega dienu, notiks 16.janvārī, Sporta un aktīvās atpūtas centrā  Uzvaras bulvārī 15 laikā no plkst. 11:00-16:00. Dalība – bez maksas. 

Šī gada pasākuma programmā iekļauta gan piku (bumbiņu) mešana mērķī, gan sniega kameru vilkšana, slēpošana un dažādas citas, sportiskas atrakcijas. Distanču slēpošanas pamatus palīdzēs apgūt Latvijas sporta speciālisti, tiks piedāvāta iespēja iejusties biatlonista lomā un speciālistu vadībā varēsiet izmēģināt spēkus šaušanā pa biatlona mērķiem. Klātienē varēsiet iepazīt un izmēģināt arī ar ziemas triatlonā iekļautaās disciplīnas. Vienlaicīgi ar sportiskajām atrakcijām notiks arī ziemas tematikai veltīts zīmēšanas un domrakstu konkurss.

Detalizēta pasākuma informācija: www.sniegadiena.lv

Pirms diviem gadiem Latvija parūpējās par lielisku sasniegumu, jo ieņēma otro vietu no ļoti daudzām valstīm. Starptautiskā Slēpošanas Federācija novērtēja mūsu valstī notikušās plašās un interesantās aktivitātes un pateicībā dāvāja vairākas ar ziemas sportu saistītas lietas (speciālas teltis, kalnu slēpošanas vārtus, dalībnieku starta numurus, finiša vārtus u.c.), kas tika nogādātas aktīvākajām skolām un pašvaldībām.

Sekojiet līdzi savas pašvaldības sporta notikumiem, kā arī apmeklējiet www.infoski.lv un piedalieties “Pasaules Sniega dienas 2016” pasākumos, lai kopīgi atzīmētu šos sniega svētkus!

Informācijas avots: www.iksd.riga.lv

Foto: www.blog.sandiego.org