12.01.2016.

Rīgas domes Labklājības departaments uzsāk jaunu apmācību programmu speciālistiem par jauniešu stresu

Rīgas domes Labklājības departaments uzsāk jaunas apmācību programmas “Stresa ietekme uz jauniešu veselību un iespējas to pārvaldīt” īstenošanu pedagogiem, psihologiem un sociālajiem pedagogiem, kas palīdzēs darbam izglītības iestādēs ar jauniešiem 15-18 gadu vecumā, turklāt īpaši tiem, kuriem tuvojas zināšanu pārbaudījumu laiks.

Pirmās apmācību programmas nodarbības notiks 2016.gada 20. un 21.janvārī Rīgā, Baznīcas ielā 19/23, Rīgas domes Labklājības departamenta apakšstāva 6. telpā plkst. 10:00-15:00. Uz tām dalībnieku grupa jau ir pilna, bet atkārtotas apmācības notiks šā gada  maijā.

Apmācību pogrammas ietvaros iekļautas tēmas par stresu izraisošajiem faktoriem, tā izpausmēm un atpazīšanu;  ietekmi uz veselību; stresa pārvarēšanas metodēm; spriedzes mazināšanas iespējām un savu resursu apzināšanu stresa pārvaldīšanā. Programmas tēmas speciālisti varēs izmantot gan audzināšanu stundu ietvaros, gan strādājot ar jauniešiem individuāli.

Speciālisti apmācībās uzzinās vairāk arī par jauniešu vecumposmu attīstību, kā arī apgūs praktiskas metodes, kā jauniešiem palīdzēt izvērtēt stresa situācijas un kā efektīvi tās pārvarē gan zināšanu pārbaudījumu laikā, gan arī citās dzīves situācijās. Zinot, kā veiksmīgi pārvarēt stresu, jaunietis var samazināt problēmsituāciju skaitu skolā, kā arī palīdzēt savas veselības saglabāšanā, ko stress var negatīvi ietekmēt dažādos veidos (t.sk. atmiņas pasliktināšanās, traucēts miega režīms vai psihosomatiski simptomi).


Programma ir saskaņota ar Rīgas domes Izglītības un informatīvi metodisko centru, un apmācību dalībnieki pēc programmas apguves saņems profesionālo pilnveidi apstiprinošu apliecību, kā arī metodisko materiālu darbam izglītības iestādē.

Vairāk informācijas: 26598471 (Anna Auziņa, Sabiedrības veselības veicināšanas un profilakses nodaļas galvenā speciāliste-eksperte).

 Foto: www.heart.org