11.12.2014.

Pasākumā „Diena labām domām” vecāka gadagājuma iedzīvotāji apgūst jaunas zināšanas un prasmes

3.decembrī VEF Kultūras pilī notika Rīgas domes Labklājības departamenta rīkotais pasākums vecāka gadagājuma iedzīvotājiem „Diena labām domām”, kas jau izveidojies par tradīciju un notiek ceturto gadu pēc kārtas.Kopumā tajā piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieku no Rīgas Sociālā dienesta Dienas centriem pieaugušām personām. Ielūkojieties arī Foto galerijā:

IMG_8293

Pasākuma mērķis bija atgādināt vecāka gadagājuma iedzīvotājiem par nepieciešamību un iespējām pilnveidot savu garīgo un fizisko veselību, īpaši uzsverot to, ka veltīt laiku savas pašsajūtas un dzīves kvalitātes uzlabošanai nekad nav par vēlu. Pasākuma dalībnieki pieredzējušu speciālistu vadībā piedalījās radošās nodarbībās, apgūstot jaunas zināšanas un prasmes, piemēram, par zāļu tēju vākšanu un to pagatavošanu veselības stiprināšanai, krāsu mācību un trauku apgleznošanu, brošu veidošanu un pērļošanu, bet kustību nodarbībā – aktīvi vingroja un pildīja elpošanas vingrinājumus.

Pasākumā dalīties savās zināšanās par aktīvas un veselīgas novecošanas aspektiem tika aicināti tādi speciālisti, kā, piemēram, vides zinātņu doktore Līga Lieplapa, mākslas pedagoģes Agrita Baumane un Dace Asne, veselīga dzīvesveida popularizētāja Inese Ziņģīte un Fitnesa un deju trenere Anda Radziņa. Pasākuma izskaņā gerontoloģe un psihoterapeite G.Andžāne pastāstīja, kā savā ikdienā ieviest pozitīvus mirkļus, smelties ierosmi un gūt motivāciju ikdienas dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Šāda iespēja vecāka gadagājuma iedzīvotājiem – ar radošām un fiziskām aktivitātēm izpaust savas sajūtas un gūt jaunas zināšanas, ir ļoti nozīmīgs faktors jebkurā vecumā, īpaši ņemot vērā to, ka laba kognitīvo procesu funkcionēšana saistībā ar garīgās un fiziskās veselības aktīvu novecošanās procesu ir būtisks pamats cilvēka veselībai un labklājībai. Šāda veida aktivitātes ir lielisks veids, kā sniegt iespēju turpināt aktīvu sabiedrisko dzīvi.

Rīgas pašvaldībā darbojas kopumā septiņi Rīgas Sociālā dienesta dienas centri, kuros arī ikdienā ikviens rīdzinieks var saņemt ne vien sociālo darbinieku, psihologu un citu speciālistu konsultācijas un uzzināt par sociālās palīdzības veidiem galvaspilsētā, bet arī kopīgi darboties un piedalīties dažādās radošās aktivitātēs. 2014. gada pirmajā pusgadā dienas centru pakalpojumus saņēma 2598 rīdzinieki, kuriem bija iespēja darboties gan darboties atbalsta un pašpalīdzības grupās, rokdarbu, mākslas un citās radošajās darbnīcas, nūjot, vingrot, dziedāt, dejot, gleznot, noklausīties vieslektoru lekcijas, mācīties strādāt ar datoru, apgūt dažādas valodas, kopīgi svinēt svētkus, kā arī apmeklēt kultūras, sporta pasākumus un kopīgi doties ekskursijās. Tāpat sadarbībā ar Rīgas centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkām notiek daudz interesantu tikšanos ar rakstniekiem, dzejniekiem, māksliniekiem, sabiedrībā zināmiem un iemīļotiem cilvēkiem.