25.03.2019.

Projekta Vairāk iespēju (MUCH MORE) dalībnieki novērtē iespēju piedalīties nodarbībās

Ja persona cīnās ar alkohola vai narkotiku atkarību, lietotās vielas kļūst par vienīgo līdzekli, lai sajustu prieku gan fiziski, gan emocionāli. Atkarību varā esošais cilvēks bieži vien lieto alkoholu, lai atbrīvotos no nedrošības sajūtas un skumjām. Tāpēc viens no ārstēšanas un rehabilitācijas mērķiem ir palīdzēt lietotājam iemācīties izjust prieku un labizjūtu no ikdienas aktivitātēm, bez atkarību izraisošo vielu klātbūtnes.

Projekta „MUCH MORE” uzdevums ir attīstīt un pārbaudīt jaunas pieejas un metodes apvienojot mākslas terapiju, veselīga un ekonomiska uztura nodarbības un sporta nodarbības, lai maksimāli palielinātu šo cilvēku fizisko, garīgo un emocionālo labsajūtu.

Piedaloties projekta organizētajās nodarbībās, dalībniekiem ir iespēja atjaunot aizmirstās, pagātnē piedzīvotās brīvā laika aktivitātes, vai tieši pretēji, mācīties dažādas dzīves kvalitātes pilnīgi no jauna. Piemēram, piedaloties sporta nodarbībās tiek palielināts muskuļu spēks un trenēta izturība, kā arī fiziskās aktivitātes var būt lielisks veids, lai mazinātu stresu, nemieru, vilšanās sajūtu un dusmas. Tāpat arī mākslas terapijā iegūtās pašatklāsmes var būt nozīmīgs pagrieziena punkts, lai dzīvotu skaidrā.

Aptaujājot projektā iesaistītos cilvēkus var secināt, ka vairums ikdienā neievēro veselīga dzīvesveida pamatprincipus, piemēram, patērē daudz pārtikas, kas sastāv no baltajiem miltiem un cukura, tāpēc veselīga uztura nodarbības palīdz iegūt informāciju, kā aizstāt neveselīgos produktus ar veselīgākiem un kā pagatavot vienkāršu un sabalansētu maltīti.

Projekta ietvaros dalībniekiem tika nodrošināti jauni T-krekli, sporta somas un ūdens pudeles, lai motivētu turpināt iesāktās sporta aktivitātes, kā arī sekmētu socializēšanās procesu.