30.10.2015.

Rīdzinieki aicināti apmeklēt nodarbības par bērnu uzturu dažādos vecumposmos

Rīgas domes Labklājības departaments iedzīvotājiem novembrī piedāvā iespēju apmeklēt uztura speciālistu nodarbības par bērnu veselīgai attīstībai nepieciešamo uzturu dažādos vecuma un attīstības posmos: 

  • 6 mēnešu līdz 3 gadu vecumā (10.11. ar atkārtojumu 19.11.);
  • 4 līdz 7 gadu vecumā (12.11. ar atkārtojumu 24.11.);
  • 8 līdz 12 gadu vecumā (17.11.ar atkārtojumu 26.11.).

Visas nodarbības notiks Rīgā, Brīvības ielā 74 (ieeja no Stabu ielas 14), korporācijas „Daugaviete” telpās. Nodarbību laiks: plkst. 18:00-20:00.

Vairāk informācijas un pieteikšanās: uzturaskola@gmail.com (L.Sondorei).

Rīdziniekiem nodarbības ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu pieejamas bez maksas, un tās vadīs uztura zinātņu speciālistes Mg. L.Sondore un Dr. I.Putniņa.


Nodarbību dalībnieki gūs izsmeļošu ieskatu par veselīgu, sabalansētu uzturu un veselīgiem ēšanas paradumiem ģimenē – par piemērotākajiem un uzturvielām bagātākajiem pārtikas produktiem; pirmajiem piebarojumiem un bērna organismam nepieciešamajām uzturvielām, kas augšanas un attīstības procesā tik būtiski ietekmē ne tikai fizisko, bet arī psihisko veselību; piemērotāko ēdienkartes izveidi; skolas vecuma bērnu uzturu, kā arī citiem jautājumiem, kas tik noderīgi būs gan mazuļu, gan jau lielāka vecuma bērnu vecākiem.

Ģimene un vecāku piemērs ir pamatu pamats, veidojot bērna izpratni par veselīgiem ēšanas paradumiem, kas var ietekmēt veselību pat visa mūža garumā. Nereti vecāki saskaras ar jautājumiem par to, kā veiksmīgāk panākt dārzeņu iekļaušanu bērna ēdienkartē vai arī bērns ir izvēlīgs un atsakās ēst veselīgu pārtiku, tā vietā pieprasot saldumus un našķus. Kā nodrošināt to, lai ēdienkartē būtu pietiekams olbaltumvielu, ogļhidrātu, tauku un minerālvielu daudzums? Kādi ir galvenie veselīga uztura pamatprincipi? Un kā rast risinājumu mūsdienu globālajai problēmai – bērnu liekā svara problēmām, kad arī Latvijā strauji pieaug bērnu un pusaudžu skaits ar lieko svaru, turklāt nereti vecāki nemaz neapzinās – kad tiek pārkāpta robeža, kas izraisa tādas hroniskas slimības, kā 2.tipa cukura diabētu, paaugstinātu arteriālo asinsspiedienu, traucētu tauku vielu maiņu vai sirds-asinsvadu  slimības.

Nodarbību apmeklētāji saņems arī recepšu grāmatiņas, kas būs labs padomdevējs un sniegs ierosmi ikdienas ēdienkartes dažādošanai.

 

Foto: www.shutterstock.com