28.07.2023.

Rīgā atkal uzsāktas bezmaksas līnijdeju nodarbības senioriem!

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar biedrību “Veselībai un attīstībai” aicina apmeklēt līnijdeju nodarbības senioriem profesionālas dejas pasniedzējas vadībā.


Līnijdeju jeb LINE DANCE nodarbībās laipni gaidīsim ikvienu – gan tos, kuriem šajā deju veidā pieredze vēl nav bijusi, gan tos, kuriem līnijdeju soļi jau izmēģināti – šeit ikviens dejotājs varēs atrast savu vietu un attīstīt savas prasmes.

Deja vienmēr ir bijusi ne tikai sportiska nodarbošanās, bet arī emocionāls gandarījums, jo mūzikas pavadījums sniedz daudz pozitīvu emociju. Tāpat šis deju stils, kura horeogrāfijā raksturīga soļu atkārtošanās noteiktā secībā, palīdz ne vien attīstīt deju prasmes, bet arī veidot socializēšanos, interešu kopību un sniedz brīnišķīgu brīvā laika pavadīšanu, uzlabojot savu veselību un dzīvesprieku.

Ieskaties augusta grafikā un izvēlies sev ērtāko laiku un vietu:

Dejas senioriem_augusts_2023

Līnijdejās tiek izmantota dažādu stilu mūzika, kas mainās līdzi mūzikas modei, kā arī izmantoti deju elementi no tādiem deju stiliem kā swing, cha cha cha, rumba, valsis, tango, fokstrots, samba, džaivs un pat hip hops. Kādēļ izvēlēties līnijdejas un šādu aktīvu darbošanos dejā kopumā? Lūk, nelielai ierosmei:

• Līnijdejas ir piemērotas visiem, neatkarīgi no vecuma, dzimuma un fiziskās sagatavotības;
• Dejojot iesaistās vislielākais muskuļu skaits salīdzinot ar citiem sporta veidiem;
• Dejošana veicina stājas atjaunošanos un uzlabošanos;
• Dejošana veicina lielisku orgānu apasiņošanu, ko nodrošina aktīvs muskuļu darbs;
• Deja nodrošina kārtīgu kardio treniņu, uzlabojot sirds un asinsvadu stāvokli;
• Deja paaugstina sirds pulsu, kas nodrošinu lielu kaloriju patēriņu, kas, savukārt, samazina lieko ķermeņa masu;
• Dejošana palīdz iepazīt mūzikas ritmu, kas uzlabo smadzeņu darbību un stabilizē nervu sistēmu, uzlabo miegu un atbrīvo no stresa;
• Ir zinātniski pierādīts, ka dejošana palēnina novecošanos un ir profilakse Alcheimera saslimšanai;
• Un visbeidzot – liela prieka un gandarījuma sajūta!


Nodarbības vadīs profesionāla līnijdeju pasniedzēja Sarmīte Galanska.
Vienas nodarbības ilgums – 1 stunda.

Pirms nodarbības obligāti jāpierakstās pie pasniedzējas, jo vietu skaits grupās ir ierobežots – 15 līdz 20 dalībnieki grupā (pierakstīšanās, zvanot Sarmītei Galanskai –  25991307).

Nodarbību vieta: Arodbiedrību klubs “Vecrīga”, Vaļņu iela 32, Rīga. 

Apmeklējot pasākumu, tā dalībnieki piekrīt, ka pasākuma laikā var tiks uzņemtas fotogrāfijas un video, kas var tikt publicēti mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv un Rīgas domes Labklājības departamenta sociālo tīklu kontos.