09.09.2015.

„Rīgas Sporta nakts” šogad notiks jau piekto reizi

11.septembrī  Rīgas centrā jau piekto gadu pēc kārtas norisināsies aktīvās atpūtas un sporta pasākums „Rīgas Sporta nakts”.

Šogad sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi (LSFP) pasākums plānots kā projekta „Eiropas sporta nedēļa” sastāvdaļa un tā devīze – „Esi aktīvs!” jeb „Be active!”. Pirmo reizi pasākumā „Rīgas sporta nakts” notiks svinīgais sportistu gājiens no Doma laukuma līdz Brīvības piemineklim.

Lielākā daļa sporta nakts aktivitātes no 16.00 līdz pat diviem naktī galvenokārt norisināsies laukumā pie Brīvības pieminekļa, Bastejkalnā un teritorijā gar pilsētas kanālu virzienā no Latvijas Nacionālās operas un baleta nama līdz K. Valdemāra ielai. Papildus tam Kronvalda parka teritorija un laukums pie Rīgas Kongresu nama tiks pārvērsts par ģimeņu un bērnu aktīvās atpūtas zonu.

Pasākumā paredzētas dažādas aktivitātes gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem un senioriem. Visiem aktīva dzīvesveida piekritējiem būs iespēja piedalīties konkursos, izmēģināt jaunus un uzzināt daudz ko par zināmiem, tautā populāriem sporta veidiem. Ikviens interesents varēs apmeklēt tematiskās ielas – „Ēd vesels”, „Dzīvo vesels”, „Rīga ceļo” un iegūt sev nepieciešamo informāciju, aprunājoties ar uztura speciālistiem, sporta ārstiem, fizioterapeitiem, rehabilitācijas centru speciālistiem, tūrisma uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem. Darbosies arī “Rīgas Sporta nakts” EXPO, kur iedzīvotājiem, pilsētas viesiem dažādas konsultācijas sniegs un paraugdemonstrējumus rādīs sporta federācijas un klubi. Galvenie pasākuma programmas notikumi paredzēti laukumā pie Brīvības pieminekļa, kur notiks dažādu aizraujošu sporta veidu prezentācijas, skatītāju konkursi, atklātie treniņi un vēl daudzas dažādas aktivitātes.

Latvijā ik gadu dažādos svētkos un svinīgos notikumos rīko gājienus, bet sportistiem līdz šim tāda nav bijis. Pasākuma „Rīgas Sporta nakts” organizatori šogad vēlas iedibināt jaunu tradīciju – sportistu gājienu, kurā aicinātas piedalīties sporta skolas, sporta klubi, federācijas un sporta biedrības. Plānots, ka svinīgais sportistu gājiens “Rīgas Sporta naktī” sāksies plkst. 20.30 Doma laukumā un tā maršrutā pa Smilšu, Vaļņu ielu dosies uz Brīvības pieminekli.

Pasākumu “Rīgas Sporta nakts” rīko Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību “Par stipru Latviju”.

Informācija par „Rīgas Sporta nakti” pieejama mājas lapā www.sportanakts.lv.

Informācijas avots: www.iksd.riga.lv