10.08.2015.

Rīgas svētkos iedzīvotājus aicina iesaistīties sporta pasākumos

Rīgas svētkos līdz ar iespēju apmeklēt plašo kultūras pasākumu klāstu, iedzīvotāji aicināti iesaistīties arī sporta pasākumos, tajā skaitā Lucavsalas kausa izcīņā pludmales volejbolā, pilsētas orientēšanās sacensībās „Lielais xRace Rīgas piedzīvojums 2015”, „Krasta mačā” basketbolā, peldēšanas sacensībās atklātā ūdenī, airēšanā, burāšanā, skrituļslidošanā, Rīgas kausa izcīņā pludmales cīņās, kā arī bērnu svētkos „Lucavsalas mazais stiprinieks” un vairākās citās sporta aktivitātēs.

Peldesana_15

14. un 15. augustā notiks Lucavsalas kausa izcīņa pludmales volejbolā, kas sniegs sportiski aizraujošus brīžus ne vien sacensību dalībniekiem, bet arī to līdzjutējiem. Īpaši intriģējošas un azartiskas sacensības solās būt sestdienas pēcpusdienā, kad tiks noskaidroti sacensību finālisti un notiks cīņas par galvenajām balvām.

Lucavsalas kauss_15

Plašs sporta aktivitāšu piedāvājums gaidāms Rīgas svētku otrajā dienā, 15. augustā, kad peldēšanas sporta lietpratēji un arīdzan entuziasti aicināti piedalīties 1. Daugavas kausa izcīņā peldēšanā atklātā ūdenī.

Šajā dienā risināsies jau skatītāju iemīļotai un populārais „Krastu mačs” basketbolā, kas notiks pie Latvijas Nacionālās operas, kur laukumā dosies vairāk nekā 600 rīdzinieku – dažādu vecumposmu amatieru, kuriem pievienosies arī čempionvienība „VEF Rīga”. Līdztekus mačam, pasākumā paredzēti gan dažādi paraugdemonstrējumi, gan konkursi skatītājiem.

Bērnus svētku otrajā dienā gaida pasākumā „Lucavsalas mazais stiprinieks”, kura galvenā vērtība ir iespēja visai ģimenei kopīgi pavadīt laiku, piedaloties sportiskās spēlēs un atrakcijās, atpūsties, kā arī pilnveidot prasmes dažādās radošajās darbnīcās.

Vēl šajā dienā Lucavsalā regbija klubs „Livonia” prezentēs pasaulē populāro regbija paveidu touch rugby pasākumā „Livonia – Get Into Rugby”,

15. augustā sāksies un 16. augustā turpināsies aktivitātesportiska dzīvesveida piekritējiem, kuri aicināti piedalīties aizraujošajās pilsētas orientēšanās sacensībās „Lielais xRace Rīgas piedzīvojums 2015”, kur to pamatā ir orientēšanās, braukšana ar kalnu velosipēdu, airēšana, speciālo uzdevumu veikšana, kā arī citi aizraujoši uzdevumi. Atkarībā no izvēlētās distances, šīs sacensības ir izaicinājums kā profesionāliem sportistiem, tā arī iesācējiem, ģimenēm un draugiem, kam patīk aktīvi kopā pavadīt laiku.

Divas dienas no 15. līdz 16. augustam būs vērojamas starptautiskās sacensības burāšanā „Riga Open match race chempionship” un Rīgas kausa izcīņa burāšanā, risināsies starptautiskās sacensības sēdvolejbolā, kā arī starptautiskais turnīrs florbolā. Tāpat divas dienas Ķīpsalas pludmalē notiks Rīgas kausa izcīņas sacensības pludmalēs cīņā.

Burasana_15

Svētku trešajā dienā, 16. augustā, jaunieši savukārt aicināti aktīvi piedalīties skrituļslidošanas sacensībās, kas notiks Sporta un aktīvās atpūtas centrā, Uzvaras bulvārī. Šajās sacensībās ikviens skrituļslidošanas entuziasts var pārbaudīt savu sportisko meistarību un cīnīties par Rīgas čempiona titulu. Sacensībās dalībnieki var startēt septiņās vecuma grupās un sacensties piecās dažādās trasēs, ja vien apgūtas skrituļslidošanas pamatiemaņas. Sacensībās gaidīti kā iesācēji, tā arī meistari.

16. augustā gan entuziastiem, gan airēšanas lietpratējiem būs iespēja pārbaudīt savus spēkus Airēšanas svētkos „Nāc un airē!”, kas jau 12. reizi risināsies Rīgas pilsētas kanālā.

Ar pasākumu programmu var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē www.rigassvetki.lv Aktuālajām ziņām var sekot līdzi sociālajos tīklos:

www.twitter.com/rigassvetki, www.facebook.com/RigasSvetki.

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”; organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu veidotājiem – uzņēmumiem un sabiedriskām organizācijām. Informatīvi atbalsta: Uzziņu dienests 1188.