24.10.2015.

Rudens brīvlaikā Rīgas skolēnus aicina apmeklē brīvā laika un sporta centrus, kā arī bibliotēkas

Skolēnu rudens brīvlaikā, no 26. līdz 30. oktobrim,  galvaspilsētas skolu bērni un jaunieši  aicināti apmeklēt pilsētas brīvā laika un reģionālos sporta centrus, kā arī pilsētas bibliotēkas, lai lietderīgi, aktīvi pavadītu brīvo laiku, iesaistītos dažādās aktivitātēs, konkursos, viktorīnās un satiktos ar draugiem.

Brīvlaiku kopā ar draugiem Rīgā ir iespējams pavadīt kādā no 22 brīvā laika centriem, kuros bērniem un jauniešiem ir iespēja radoši darboties, organizēt pašiem dažādus pasākumus, spēlēt novusu, biljardu, galda spēles, dziedāt karaoke vai vienkārši draugu pulkā pavadīt laiku. Brīvā laika centrā strādā pedagogi, kuri labprāt darbojas kopā ar bērniem un jauniešiem, taču ļauj radoši darboties arī pašiem, uzņemoties tikai pieskatītāja funkcijas. Brīvā laika centru apmeklējumi ir bez maksas.

Brīvā laika istabas – centri atrodas vairākās skolās vai Bērnu un jauniešu centros visos Rīgas mikrorajonos. Turklāt, bērniem, kuri apmeklē centrus obligāti nav jābūt šo iestāžu audzēkņiem. Informācija par brīvā laika centru darba laiku pieejama tīmekļa vietnē www.e-skola.lv sadaļā „Aktuāli.”

Bērnu un jauniešu rīcībā ir arī pilsētā izvietotie brīvdabas trenažieri, kā arī iespēja doties uz stadioniem un reģionālajiem sporta centriem, kur izvietotas vingrošanas konstrukcijas, un pieejami sporta spēļu laukumi. Divos no sporta centriem var iznomāt arī skrituļošanai nepieciešamo inventāru. Bērni un jaunieši aicināti brīvlaiku pavadīt, spēlējot futbolu vai florbolu arī vairāk nekā 30 mini futbola laukumos, kas atrodas pie Rīgas izglītības iestādēm. Sporta laukumu un reģionālo sporta centru adrese pieejamas tīmekļa vietnē www.sports.riga.lvsadaļā „Sporta bāzes”.

Skolēnu brīvlaikā dažādus pasākumus piedāvā arī Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) un filiālbibliotēkas Rīgas apkaimēs. Ir iespēja apmeklēt radošās nodarbības, tematiskos pasākumus, ekskursijas u.c. Brīvlaiku, piemēram, var iesākt ar radošo pirmdienu RCB bērnu literatūras nodaļā un turpināt to Ķīnas stilā, kas ar dažādām aktivitātēm tiks uzburt RCB Daugavas filiālbibliotēkā. Skolēni brīvlaikā var vienkārši iet uz tuvāko bibliotēku, kur bibliotekāriem arvien atradīsies kas interesants bērniem. Par Rīgas filiālbibliotēku piedāvājumu iespējams iepazīties interneta vietnē  www.rcb.lv sadaļā  „Bērniem”.

Savukārt daudziem tiem bērniem un jauniešiem, kuri iesaistījušies kāda no interešu izglītības pulciņiem vai apmeklē sporta treniņus, skolēnu brīvlaikos tiek dota iespēja piedalīties nometnēs, kuras vada šie interešu pulciņu vadītāji vai sporta treneri. Arī rudens brīvlaikā darbojas vairākas šādas nometnes.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838, mob. 26708034.

Informācijas avots: www.iksd.riga.lv