21.10.2016.

Seniori apmeklē tradicionālo pasākumu “Diena labām domām”

2016.gada 19.oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā jau sesto gadu pēc kārtas norisinājās Rīgas domes Labklājības departamenta rīkotais pasākums senioriem “Diena labām domām”. Pasākumā piedalījās gandrīz 200 Rīgas pilsētas seniori, kuriem bija iespēja iekrāsot savu ikdienu, apgūstot jaunas prasmes, apmeklējot lekcijas un socializējoties savā starpā.

“Diena labām domām” dalībniekiem tika piedāvāts apmeklēt kādu no radošajām darbnīcām.

Ciguna instruktore Maira Gūtmane vadīja darbnīcu Ciguna nodarbība jeb kā atrast enerģiju sevī. Darbnīcas apmeklētāji varēja iegūt ieskatu ciguna filozofijā un praktiski pamēģināt fiziskos, psiholoģiskos un elpošanas vingrojumus, kas ietekmē un uzlabo ciguna praktizētāju fizisko un emocionālo veselību.

Košuma/brošu izgatavošanas darbnīcu vadīja mākslas pedagoģe Agrita Baumane. Darbnīcas apmeklētājas iemācījās no dažādiem materiāliem gatavot brošas. Šāda radoša nodarbe sniedza ne tikai prieku par pašgatavotu aksesuāru, bet arī iespēju iemācīties ko jaunu un praktiski pielietojamu. Darbnīcas apmeklētāji turpmāk varēs iepriecināt savus tuviniekus ar pašdarinātām rotaslietām.

Savukārt Veselības tēju darbnīcas apmeklētāji bagātināja sevi ar jaunām zināšanām par dažādām tējām, to pareizu lietošanu un labvēlīgo ietekmi un organismu. Tēju zinātājas Līgas Lieplapas vadībā seniori ne tikai smēlās jaunas zināšanas, bet arī degustēja visdažādākās tējas.

Deju pedagoģe Laimdota Andersone seniorus sagaidīja ar mūziku, kuras pavadībā jebkuram bija iespējams izkustēties un apgūt jaunus, vecumam atbilstošus deju soļus Deju nodarbībā, iegūstot pozitīvas emocijas, kas priecēja dejotājus arī pēc tam, kad nodarbība bija beigusies.

Pēc radošo darbnīcu apmeklēšanas senioriem tika piedāvāts noklausīties ārstes kardioloģes Silvijas Hansones  un gerontoloģijas profesora Jāņa Zaļkalna lekcijas par veselības saglabāšanu un uzlabošanu, kā arī saņemt padomus par veselības tēmām.

Pasākums pagāja pozitīvā gaisotnē, senioriem priecājoties par jaunajām zināšanām un prasmēm un paplašinot savu sociālo loku. Pasākuma gaitā tika uzlabota senioru izpratne par veselīgu un aktīvu novecošanu.

 

Piedāvājam ieskatīties fotomirkļos no pasākuma: