20.10.2015.

Sociālās un veselības aprūpes iestāžu darbs atspoguļots jauno žurnālistu laikrakstā „Spogulis Rīgai”

Rīgas domes Labklājības departamenta institūcijas sadarbībā ar Rīgas Purvciema vidusskolu, Rīgas valsts 3. ģimnāziju, Rīgas 19. vidusskolu, Rīgas 95. vidusskolu un privāto vidusskolu “INNOVA” 21. oktobrī iesaistīsies lietišķajā spēlē „Žurnālists. Spogulis Rīgai”.

Vidusskolu 10. – 11. klašu audzēkņi apmeklēs tādas Rīgas pašvaldības sociālās iestādes kā Dienas centru bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem Rīgas iedzīvotājiem, Rīgas Sociālā dienesta teritoriālo centru „Pļavnieki” un dienas centru „Kamene”, kā arī sociālās aprūpes centru „Gaiļezers”, bet no veselības aprūpes iestādēm jaunie žurnālisti viesosies Rīgas 1. slimnīcā un Rīgas pilsētas Dzemdību namā.

Uz katru iestādi dosies 6 jaunie žurnālisti un veidos stāstus, kā arī foto stāstus par iestādēm, intervējot darbiniekus, klientus, iepazīstoties ar ikdienas darbu, nepieciešamajām profesionālajām zināšanām, lai strādātu šajās nozarēs. Raksti taps par Rīgas pilsētai aktuālām tēmām sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem galvaspilsētā, kā arī veselības aprūpi.

Plakats-A3-(Spogulis-Rigai)-II

No rīta jaunieši dosies uz institūcijām un gatavos rakstus, apkopojot informāciju, pēcpusdienā jaunieši atgriežoties skolā un jau profesionālu žurnālistu vadībā gatavos laikrakstu, ko jau vakarā prezentēs. Noslēgumā paredzēta preses konference, kurā vispirms prezentācijas veidā tiks izklāstīta dienas gaita, un apkopotie materiāli. Preses konferencē piedalīsies Rīgas Patversmes direktore Dagnija Kamerovska, kā arī jaunie žurnālisti, viņu skolotāji, redaktori, kas apkopos paveiktos darbus, un izvērtēs lietišķās spēles ieguvumus un mīnusus.

Ar laikrakstu „Spogulis Rīgai” varēs iepazīties Rīgas domes Labklājības departamenta mājas lapā: www.ld.riga.lv, www.veseligsridzinieks.lv, kā arī uz vietas institūcijās par kurām tika veidoti raksti, un ar atsevišķiem rakstiem varēs iepazīties plašsaziņas līdzekļos. Spēli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tel.67105925; mob.tel. 26385691, e-pasts:lita.brice@riga.lv