23.12.2014.

Svinīgi pasniegtas „Gada balvas sociālajā nozarē”

22.decembrī svinīgā ceremonijā tika pasniegtas „Gada balvas sociālajā nozarē 2014” galvaspilsētas labākajiem sociālās un veselības aprūpes nozares darbiniekiem. „Šis ir smagākais, grūtākais darbs, kas tiek veikts Rīgas pašvaldībā” – sakot paldies klātesošajiem, sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. „Šogad mēs iedibinām jaunu tradīciju – godināt tos, kas to ir pelnījuši visvairāk.”

Konkurss „Gada balva sociālajā nozarē” notiek pirmo reizi. Tā mērķis ir apzināt un godināt sociālās un veselības aprūpes nozares darbiniekus Rīgas pašvaldības iestādēs, kuri profesionāli, atbildīgi un godprātīgi veic savus darba pienākumus, sniedzot atbalstu rīdziniekiem. Iecerēts, ka konkurss veicinās sabiedrības izpratni par sociālās un medicīnas nozares darbinieku darbu, cels to prestižu, paaugstinās darbinieku motivāciju un piederības sajūtu savai profesijai. Konkursu organizēja Sociālo jautājumu komiteja sadarbībā ar Labklājības departamentu, un tajā tika saņemti 67 pieteikumi.

Nominācijā „Leonīda Kurdjomova balva” par augsti profesionālām, izcilām zināšanām, atbildīgu, godprātīgu darbu, īpašiem nopelniem savā nozarē un ieguldījumu kolektīva saliedēšanā tika godināta Ausma Bakāne, Rīgas pašvaldības Bērnu jauniešu centra struktūrvienības „Imanta” vadītāja. Sociālajā nozarē viņa nostrādājusi 44 gadus, darbu sākusi kā audzinātāja bērnu namā „Imanta” un kļuvusi par tās vadītāju. A. Bakāne ir cilvēks ar izteikti augstu pienākuma apziņu, viņa ir piemērs jebkuram darbiniekam, kādai ir jābūt attieksmei pret savu darbu, lai sniegtu maksimālu ieguldījumu institūcijas mērķu sasniegšanā. Otru balvu saņēma Genādijs Sevastjanovs, SIA „Rīgas 1. slimnīcas” valdes loceklis. Viņa darba stāžs veselības aprūpes nozarē ir 41 gads. Darbu sācis kā Rīgas 1. slimnīcas Uroloģijas nodaļas vadītājs, tagad ir viens no visas slimnīcas vadītājiem. Kolēģi par viņus saka: Rīgas 1. slimnīca nav tikai viņa darba vieta, bet gan viņa virsuzdevums, dzīves piepildījums. Visdziļākā cieņa no kolēģiem un respekts, apbrīns, mīlestība par viņa ieguldījumu slimnīcas attīstībā! Balvas pasniedza Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa.

Rīgas domes pateicības rakstus par ieguldīto nesavtīgo, pašaizliedzīgo darbu Rīgas pilsētas iedzīvotāju sociālās labklājības un veselības aprūpes nozares nodrošināšanā saņēma Viktors Pņevskis, Rīgas patversmes aprūpētājs, Laimdota Gaile, Rīgas Sociālā dienesta Latgales rajona nodaļas vadītāja, Rita Rindža, SIA „Rīgas 1. Slimnīca” Hronisko slimnieku īslaicīgās aprūpes nodaļas vadītāja un Ilze Pozņaka, Rīgas patversmes ģimenes ārsta prakses ārste.

Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte pasniedza vairākas Labklājības departamenta balvas. Nominācijā „Jaunā cerība” to saņēma Kristiāna Puniņa, Rīgas Sociālā dienesta Latgales rajona nodaļas „Avoti” sociālā darbiniece darbā ģimenēm ar bērniem un Ilze Ansule, SIA „Rīgas Dzemdību nams” vecmāte. Nominācijā „Sociālā gadījuma eksperts” – Maija Vančenko, Rīgas Sociālā dienesta vecākā sociālā darbiniece un Ingrīda Smelcere, SIA „Rīgas Dzemdību nams” sociālā darbiniece. Nominācijā „Inovatīvākais darbinieks” – Ginta Ķīšeniecei, Rīgas Sociālā dienesta sociālās palīdzības galvenā speciāliste un Maira Vīksna, SIA „Rīgas 2. slimnīca” pacientu aprūpes vadītāja. Nominācijā „Komandas līderis” – Una Lapskalna, Rīgas Sociālā dienesta vecākā sociālā darbiniece un Dzidra Trūpa, SIA „Rīgas veselības centrs” filiāles „Ziepniekkalns” zobārste. Nominācijā „Saskarsmes eksperts” – Gunta Lināre, Rīgas Sociālā dienesta informatore un Jānis Keselis, SIA „Rīgas 2. slimnīca” Traumatoloģijas bloka vadītājs. Nominācijā „Speciālists-skaitļu eksperts” – Irēna Pomeranceva, Rīgas Sociālā dienesta datu bāzes analītiķe un Rita Makuševa, SIA „Rīgas veselības centrs” filiāles „Ķengarags” medicīnas statistiķe. „Žūrijas balvu” ieguva Nataļja Sinkeviča, Rīgas patversmes Dienas centra apkopēja un Evija Zālīte, SIA „Rīgas 1. slimnīca” 9 internās nodaļas vadītāja. Īpašo „Žūrijas balvu” par sadarbību, atbalstu, izpratni un koleģialitāti saņēma Rīgas domes Finanšu departamenta kolektīvs un tā vadītāja Ilga Tiknuse, kā arī Rīgas domes Īpašuma departamenta kolektīvs un vadītājs Oļegs Burovs.

Labklājības departamenta „Paldies” goda rakstus par godprātīgu, profesionālu darbu Rīgas iedzīvotāju labā saņēma Pārsla Baļķe, Rīgas Sociālā dienesta dienas centra „Kamene” vecākā sociālā darbiniece, Ilvija Rimša, Rīgas Sociālā dienesta sociālā darbiniece, Vija Bathena, SIA „Rīgas Dzemdību nams” galvenā vecmāte, Marina Antropova, Rīgas sociālā aprūpes centrs „Gaiļezers” aprūpētāja, Astrīda Spilveniece, SIA „Rīgas Dzemdību nams” medicīniskā darba uzskaites speciāliste, Viktorija Celma, Rīgas sociālās aprūpes centra „Mežciems” medicīnas māsa un Zane Renebuša, Rīgas sociālās aprūpes centra „Mežciems” finansiste.