26.08.2016.

Tēva dienas festivāls šogad notiks 10.septembrī

Tēva diena ir ģimenes svētki, kuri Latvijā oficiāli tiek svinēti jau astoto gadu, lai novērtētu un godinātu tēvu lomu ģimenēs un sabiedrībā. Lai gan Tēva diena Latvijā oficiāli tiek svinēta septembra otrajā svētdienā, šogad Tēva dienas gājiens un festivāls Vērmanes dārzā notiks sestdienā, 10.septembrī.

Ar saukli “Tēva diena katru dienu!” Tēva dienas svinības 10.septembrī sāksies ar pulcēšanos pie Brīvības pieminekļa, kur notiks dalībnieku kopbildes fotografēšana no putna lidojuma. Plkst. 12:00 gājiena dalībnieki pa Brīvības bulvāri dosies līdz Elizabetes ielai un tālāk uz Vērmanes dārzu, kur visas dienas garumā norisināsies svinības, priecējot apmeklētājus ar dažādiem koncertiem un aktivitātēm. Svinību laikā būs iespējams gan baudīt muzikālus priekšnesumus, gan piedalīties dažādās radošās un sportiskās izklaidēs.

Tēva dienas festivālā Vērmanes dārzā piedalīsies arī Rīgas domes Labklājības departaments, kurš sadarbībā ar biedrību “Veselībai un attīstībai” ir parūpējies par sportiskām aktivitātēm ne tikai tētiem, bet visai ģimenei. Vērmanes dārzā notiks sporta nodarbības, kuru laikā tiks sniegti vingrojumu paraugdemonstrējumi dažādu vecuma un fiziskās sagatavotības dalībniekiem. Visai ģimenei būs iespējams izkustēties, izpildot spēka, izturības, līdzsvara, muskuļu koordinācijas un ātrumu vingrojumus, tādā veidā nodarbinot visas muskuļu grupas. Lai izbaudītu kopā būšanas prieku, plānotas arī stafetes un citas komandu aktivitātes. Visa ģimene varēs piedalīties konkursos, kuru noslēgumā tiks apbalvoti labākie – veiklākie, stiprākie un izturīgākie.

Savukārt Latvijas Sarkanā krusta Veselības istabā katram interesantam būs iespējams izmērīt asinsspiedienu. Medicīnas māsai, kura sagaidīs apmeklētājus, jebkurš varēs uzdot visdažādākos jautājumus, kas saistīti ar veselīgu dzīvesveidu, un saņemt konsultācijas par veselīgu uzturu un citām lietām un aktivitātēm, kas ietekmē mūsu veselību.

Apvienojot patīkamo ar lietderīgo, visi kopā ar Labklājības departamenta speciālistiem parka teritorijā varēs salikt lielizmēra puzli. Puzles likšanas procesā varēs iegūt informāciju par smēķēšanas kaitīgo ietekmi uz veselību, tādā veidā gan atsvaidzinot savu atmiņu, gan, iespējams, uzzinot ko jaunu, pieņemt lēmumu atmest kaitīgo ieradumu.

Tēva dienas festivālā laipni aicināti piedalīties visi tēti, mammas, bērni un pārējie ģimenes locekļi. Pasākuma apmeklējums bezmaksas.

 

Ar pilnu programmu iespējams iepazīties šeit.

 

Foto: pixabay.com