25.09.2015.

Vecāki aicināti apmeklēt Vinnija Pūka skolas semināru „Liekā svara problēmas bērniem”

Rīgas domes Labklājības departaments vecākus aicina apmeklēt projekta „Vinnija Pūka skola” bezmaksas nodarbību „Liekā svara problēmas bērniem”.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas asoc. prof. A. Vētra un uztura speciāliste O. Ļubina vecākiem pastāstīs par mūsdienu aktuālo problēmu – bērnu un jauniešu liekā svara un aptaukošanās radītām veselības problēmām, kā arī risinājumiem liekā svara samazināšanā un ārstēšanās iespējām.

Seminārs notiks 3.oktobrī plkst. 10:00-15:00,  VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca”, Rīgā, Vienības gatvē 45. Lai pieteiktos semināram, lūdzam zvanīt pa tālruni 27597546 vai rakstīt uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com.

 Seminārā „Liekā svara problēmas bērniem” tiks izskatītas tēmas:

1.  Rehabilitācijas iespējas bērniem ar lieko svaru. (Prof. Anita Vētra).
2.  Uztura korekcija bērniem ar lieko svaru. (Uztura speciāliste Olga Maslova).
3.  Jautājumi un diskusija.

Lai gan katrā Vinnija Pūka skolas nodarbībā vecāki aicināti ņemt līdzi arī savas atvases, šoreiz tas būs īpaši noderīgi – jo seminārs piedāvās ne tikai teorētiskas, bet arī praktiskas zināšanas – tiks demonstrēti arī vingrojumi ikdienai, kas veicinās kustību prieku un aktivitāti visai ģimenei. Tie palīdzēs rast iedvesmu ikdienas nodarbēm, kas būs veselīgs un ģimenisks kopā būšanas veids. Tā kā visas „Vinnija Pūka skolas” nodarbības vada pieredzējuši speciālisti no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, arī šoreiz vecāki varēs uzklausīt jomas profesionāļu viedokli un padomus par tādiem aktuāliem jautājumiem, kā bērna augšanas rādītāji, pareizs enerģētiskais balanss atbilstoši bērna vecumam, kā noteikt bērna lieko svaru un kādi ir iemesli bērnu liekā svara attīstībai. Semināra dalībnieki profesorei A.Vētrai un uztura speciālistei O.Maslovai varēs uzdot arī savus jautājumus un piedalīties diskusijā.

Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka bērnu liekais svars pēdējo 30 gadu laikā ir divkāršojies, bet pusaudžu vidū – trīskāršojies. Šī problēma skar arī Eiropas valstis, un ļoti svarīgi ir savlaicīgi pamanīt un novērtēt lieko svaru bērniem un pusaudžiem, lai nepieļautu turpmāku svara pieaugumu un ar to saistītu veselības problēmu rašanos. Bieži vien bērni un pusaudži ārstu redzeslokā nonāk jau ar aptaukošanās radītām veselības problēmām, turklāt reizumis vecākus pārsteidz tādas bērna veselības problēmas, kā, piemēram, asinsspiediena svārstības, jo vecāku vidū mēdz valdīt maldīgs priekšstats, ka asinsspiediena problēmas mazus bērnus piemeklēt nevar.

Vecāku atbildība ir savlaicīgi iemācīt bērnu būt atbildīgam par savu veselību un būt par paraugu veselīgiem ieradumiem ģimenē. Vecāki un tuvinieki savam bērnam var palīdzēt, plānojot pareizi sabalansētu uzturu visai ģimenei, turklāt izslēdzot no uztura saldinātus dzērienus, palielinot ūdens lietošanu, samazinot našķu un uzkodu skaitu ikdienā, kā arī nodrošinot bērnam pilnvērtīgu atpūtu un fiziskās aktivitātes. Speciālisti uzsver, ka pirmie divi dzīves gadi bērnam ir vissvarīgākais posms bērna vielu maiņas veidošanā un pareizas ēšanas iemaņu veidošanā. Vecāki ir paraugs bērnam, tādēļ šie ieteikumi jāīsteno visai ģimenei kopā!

plakats 03 10 2015

Vairāk par projektu „Vinnija Pūka skola” iespējams uzzināt mājas lapā www. www.veseligsridzinieks.lv sadaļā Projekti.

Foto: www.websterwellnessprofessionals.com