23.04.2018.

Veselīga uztura skolas Ēdiena gatavošanas meistarklase “Zaļumi un diedzējumi” 28.aprīlī

Pavasaris ir laiks, kad atgūt spēkus, sākt atjaunot organisma vitamīnu rezerves, kas patērētas ziemas laikā, īpaši, ja nav sanācis uzņemt pietiekami daudz vitamīniem bagātus produktus, uzturā bijis mazāk dārzeņu, augļu un citu produktu, kas lielā daudzumā satur vitamīnus.  Sezonālajiem produktiem ir augstāka uzturvērtība, tie satur vairāk vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu, tāpēc ir īpaši ieteicams tos iekļaut ikdienas uzturā. Šajā gada laikā sezona ir diedzējumiem un asniem, jauniem zaļumiem, arī bērzu sulām.

Grauda dīglītī ir koncentrētas tā rezerves vielas augšanai – B grupas vitamīni (niacīns, riboflavīns, tiamīns) un E vitamīns, minerālvielas, antioksidanti, kas diedzēšanas procesā kļūst pieejamākas mūsu organismam. Diedzēšanai var izmantot graudus, pākšaugus, sēklas, riekstus. Ja līdz pavasarim vēl saglabājušās noglabātas pupas, ir īstais laiks tās izmantot.

Jaunie zaļumi un asni ir lielisks bioloģiski aktīvu savienojumu avots. Lielai daļai šo savienojumu piemīt baktērijas un vīrusus nomācoša iedarbība, kas ir nozīmīgi pavasarī, jo organisms pēc ziemas var būt arī uzņēmīgāks pret akūtām saslimšanām. Ja laikapstākļi vēl neļauj izspraukties zaļumiem ārpus mājām, tos var audzēt arī podiņos uz palodzes, viegli būs izaudzēt ķiploku un sīpollokus, bet nedaudz vairāk uzmanības prasīs, piemēram, baziliks.

Gan dīgstus, gan jaunos zaļumus var pievienot kā vienu no sastāvdaļām salātiem, kā dekorācijas zupām un pamatēdieniem, tie ne tikai paaugstinās ēdiena bioloģisko vērtību, bet arī piešķirs īpašas garšas nianses, vizuāli patīkamu ēdiena noformējumu.

Meistarklase, kuras laikā iemācīsities izmantot dažādus zaļumus un diedzējumus ikdienas maltītēs, notiks 2018.gada 28.aprīlī, Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā, Coffee Tower virtuvē. Meistarklase ilgs no plkst. 10:00 līdz 14:00, to vadīs uztura speciāliste Guna Bīlande. Dalība meistarklasē – bezmaksas.

Lai pieteiktos meistarklasei, lūdzam aizpildīt zemāk esošo formu.

Šobrīd ir sasniegts maksimālais dalībnieku skaits. Ja kāda vieta meistarklasē atbrīvosies, pieteikšanās forma būs aktīva.

 

Foto: Snapwire/Pexels