01.12.2016.

1.decembris – Pasaules AIDS diena

Tradīciju atzīmēt Pasaules AIDS dienu ieviesa Pasaules Veselības Organizācija jau tālajā 1988.gadā un 1.decembris ik gadu ir diena, kad sabiedrība ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm tiek izglītota un informēta par AIDS un to izraisošo HIV infekciju. Atzīmējot šo dienu, plaši tiek izmantots arī starptautiskais AIDS simbols – sarkana lente.

Katru gadu tiek rīkoti pasākumi, lai veicinātu izpratni, celtu informētības līmeni, mazinātu aizspriedumus un diskrimināciju pret HIV/AIDS skarto sabiedrības daļu, izrādot solidaritāti un radot atbalstošu, saprotošu un harmonisku vidi.

Lai gan saslimšana ar HIV – cilvēka imūndeficīta vīrusu ir novēršama, un it visā pasaulē tiek īstenoti plaši veselības aizsardzības pasākumi, Eiropā vēl joprojām turpina pieaugt ar šo infekciju ieguvušo skaits.

Sīkāka informācija par HIV lasāma sadaļā HIV profilakse.

Atzīmējot Pasaules AIDS dienu, biedrības DIA+LOGS brīvprātīgie ir īstenojusi projektu “Dziedam kopā”. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības iecietību pret HIV inficētajiem, iesaistot sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, brīvprātīgos, HIV inficētos radošajās izpausmēs – diska ierakstīšanā un videoklipa izveidē, tā parādot to, ka HIV inficētie ir līdzvērtīgi sabiedrības locekļi, mazinot HIV inficēto stigmatizāciju un veicinot sabiedrības iecietību.

Projekta tapšanas laikā tika veicinātas dažādu sociālo grupu pārstāvju kopīgās aktivitātes – sabiedrībā populāri cilvēki darbojās kopā ar HIV inficētajiem un biedrības brīvprātīgajiem. Projekta laikā tika arī veicināts brīvprātīgo darbs, jo projekta laikā ierakstītā diska  dziesmu ir sacerējuši biedrības brīvprātīgie.

Projekta rezultātā ir tapis videoklips dziesmai “Uzsmaidi katram!”

 

Foto no freepik.com