19.10.2023.

10.novembrī notiks seminārs senioriem par traumatismu

Rīgas domes Labklājības departaments aicina apmeklēt semināru par traumatisma profilaksi, kas norisināsies traumatoloģijā un ortopēdijā specializētajā Rīgas 2. slimnīcā 10. novembrī no plkst. 16:00, piedaloties traumatologam, ortopēdam un sertificētam fizioterapeitam. Dalībnieki aicināti iepriekš pieteikties.


Seminārs notiks Rīgas 2.slimnīcas konferenču zālē, 5. stāvā (Ģimnastikas ielā 1).

Pieteikšanās – zvanot uz tālruni +371 29423020 (Ieva) vai rakstot uz e-pastu ieva@onplate.lv 

Informatīvi izglītojošā semināra un praktiskās nodarbības laikā pieredzējuši speciālisti sniegs ieskatu un lietderīgus padomus, kā pēc iespējas labāk parūpēties par kaulu un locītavu veselību.

Semināra programma:

  • 16:00-17:00 lekcija “Traumatisma profilakse”

Vada dr. Sandris Petronis, sertificēts traumatologs, ortopēds, Rīgas 2. slimnīcas valdes priekšsēdētājs. Dalībnieki uzzinās, kādi ir traumatisma riska faktori, traumatisma un lūzumu profilakses pasākumi, pirmā palīdzība traumu gadījumā, drošība dzīvesvietā un dodoties ikdienas gaitās.

  • 17:15-18:15 izzinoša nodarbība “Kustības veselībai”

Vada Evita Brensone, sertificēta fizioterapeite.

Nodarbības apmeklētāji noskaidros, kāda slodze un vingrinājumi ir piemēroti senioru vecumā.

Vēlams ierasties sev ērtā apģērbā, lai kopā ar fizioterapeiti varētu veikt mierīgas intensitātes vingrojumus līdzsvaram, koordinācijai un kustību mobilitātei, kā arī dažus “āķīgus” vingrinājumus, kas ikdienā ļoti noderīgi kognitīvo spēju stiprināšanai (t.sk. vingrojumi pirkstiem, pretējās darbības vingrojumi u.tml.).

Semināra dalībnieki saņems izdales materiālus par traumatisma profilaksi un fizioterapeites sagatavotu  vingrinājumu programmu.


Seminārs tapis sadarbībā ar uzņēmumu “OnPlate”.

Organizatori informē, ka pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts RD Labklājības departamenta publicitātes materiālu vajadzībām.

Foto: www.freepik.com