07.09.2023.

29.septembrī aicinām uz semināru par demences profilaksi “Mans ķermenis ir mana pils”

Seminārs notiks:

29.septembrī plkst. 16:00 – 18:15 (t.sk. atpūtas pauze), Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkā “Vidzeme” , Brīvības gatvē 206.

PIETEIKŠANĀS

pa tālruni +371 29423020 (Ieva) vai rakstot e-pastā ieva@onplate.lv

Jau pats semināra nosaukums “Mans ķermenis ir mana pils” vedina vērst uzmanību apzinātībai par savu veselību un ar to saistīto dzīves kvalitāti, kā arī mūsu pašu ikdienas darbībām vai ieradumiem veselības uzturēšanā un stiprināšanā.

Tā kā novecošanās procesā dažādi kognitīvie jeb prāta funkciju traucējumi sākotnēji var izpusties viegli jeb būt grūtāk pamanāmi; par tiem var trūkt pietiekamas izpratnes; dažkārt dēvēti pat par “normālu novecošanās procesu”, šī būs vērtīga iespēja uzzināt svarīgāko informāciju par saslimšanu ar demenci, tās savlaicīgu diagnosticēšanu un profilakses pasākumiem, lai savlaicīgi pasargātu sevi vai savus tuviniekus.  Tāpat līdz ar praktiskiem vingrinājumiem uzzināsim, cik būtiska ir regulāra fizisko aktivitāšu loma ikdienā, t.sk. demences profilaksē.


Semināru vadīs: 

  • Aleksandra Koņevņina (ārste, psihiatre). Uzzināsim, kas ir demence, kādi ir biežākie mīti un aizspriedumi par prāta funkciju traucējumiem; kādas ir galvenās kognitīvo funkciju sūdzības un kādi ir galvenie demences riska faktori; kādas ir iespējas demenci diagnosticēt un kur vērsties pēc palīdzības. Psihiatre sniegs arī praktiskus padomus un kopā veiks dažus prātu stimulējošus uzdevumus, kas varēs kalpot kā labs piemērs arī ikdienā.
  • Evita Brensone (fizioterapeite). Noskaidrosim, kāda slodze ir piemērota senioru vecumā un kādi vingrinājumi senioru vecumā ir vispiemērotākie. Kopīgi izkustēsimies, veicot līdzsvara un koordinācijas vingrinājumus.

! Semināra dalībnieki saņems arī izdales materiālus par demenci, dažādu uzdevumu darba lapas, kā arī vingrinājumus no fizioterapeites!


Informējam, ka pasākuma laikā var tikt uzņemts foto Rīgas domes Labklājības departamenta un Rīgas Centrālās bibliotēkas publicitātes materiālu vajadzībām.