25.09.2023.

6.oktobrī aicinām uz semināru par traumatisma profilaksi “Mans ķermenis ir mana pils”

Lai izglītotu par senioru traumatisma profilaksi un parādītu iespējas – kā savlaicīgi pasargāt pašam sevi vai nepieciešamības gadījumā atbalstīt arī savus tuviniekus, Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar SIA “Rīgas veselības centrs” organizē semināru senioriem par traumatisma profilaksi “Mans ķermenis ir mana pils”.

Seminārs notiks:

6.oktobrī 16:00 – 18:15 (t.sk. atpūtas pauze), SIA “Rīgas veselības centrs” filiālē “Imanta” (Imantas 8.līnija 1, korpuss 1).

Reģistrācijas sākums – no plkst. 15:40. Vēlams ierasties sev ērtā apģērbā, lai kopā ar fizioterapeiti varētu veikt mierīgas intensitātes vingrojumus gan kustību mobilitātei, gan dažus “āķīgus” vingrinājumus, kas ikdienā ļoti noderīgi kognitīvo spēju stiprināšanai (t.sk. vingrojumi pirkstiem, pretējās darbības vingrojumi u.tml.).

PIETEIKŠANĀS

pa tālruni +371 29423020 (Ieva) vai rakstot e-pastā ieva@onplate.lv


Seminārā uzstāsies:

  • 16:00-17:00 – Sandris Petronis – Rīgas 2.slimnīcas valdes priekšsēdētājs, sertificēts traumatologs, ortopēds, ikdienā praktizējošs ķirurgs. Noskaidrosim: kādi ir traumatisma riska faktori un profilakses pasākumi; traumatisma profilakse ar tehnisko palīglīdzekļu palīdzību; lūzumu profilakse; apkārtējās mājas vides un ergonomikas loma kritienu mazināšanā un iespējamie riska faktori dodoties ikdienas gaitās; kāda ir pirmā palīdzība traumu gadījumā;
  • 17:15-18:15 – Evita Brensone – fizioterapeite. Noskaidrosim: kāda slodze un vingrinājumi ir vispiemērotākie senioru vecumā. Kopīgi izkustēsimies, veicot līdzsvara, koordinācijas vingrinājumus, jo regulāra vingrošana uzlabo muskuļu spēku un līdzsvaru, turklāt pētījumi liecina, ka tieši līdzsvara vingrojumi būtiski samazina kritiena risku.

Semināra dalībnieki saņems izdales materiālus gan par demences profilaksi, gan ikvienam senioram noderīgu vingrinājumus, ko sagatavojusi fizioterapeite Evita Brensone!

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam savu dalību pieteikt jau laicīgi!


Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotofiksācija Rīgas domes Labklājības departamenta publicitātes materiālu vajadzībām.