04.09.2017.

Aicinām pieteikties Ēdiena gatavošanas meistarklasei “Sēnes”

Rudens ir īstais sēņu laiks. Pēc lietainajām dienām sēnes saaugušas katrā meža stūrī. Daudzi no mums labprāt pavada brīvdienas mežā, pielasot pilnus grozus ar sēnēm. Sēņu lasīšana ir labs brīvā laika pavadīšanas veids, kas liek mums izkustēties svaigā gaisā. Savukārt sēnes – lieliska veselīga uztura sastāvdaļa.

Sēnes, līdzīgi kā dārzeņi, pārsvarā sastāv no ūdens, līdz ar to satur maz kaloriju, tauku un ogļhidrātu. Sēnes satur arī B grupas vitamīnus un D vitamīnu, dažādus enzīmus, antioksidantus, ekstraktvielas un minerālvielas. Sēnes, lai gan ir ļoti sātīgs ēdiens, ir arī diētisks, tāpēc ir lieliski piemērots cilvēkiem, kuri seko līdzi savam svaram vai vēlas zaudēt daļu tā.

Sēnes ir sezonāls ēdiens, visbiežāk maltītes, kur sēnēm atvēlēta galvenā loma, tiek gatavotas rudenī. Tādēļ arī mēs Veselīga uztura skolas ietvaros esam nolēmuši pagatavot dažus veselīgus sēņu ēdienus. Jau ierasti Ēdiena gatavošanas meistarklases vadītāja būs uztura speciāliste Guna Bīlande.

Uztura speciālistes vadībā meistarklases dalībnieki aplūkos, kādas sēnes šoruden iespējams iegādāties Rīgas Centrāltirgū, kopā izdomās, kādus ēdienus pagatavot un iegādāsies nepieciešamos produktus to pagatavošanai. Piedāvāsim pagatavot ar sēnēm pildītus dārzeņus un arī kādu sacepumu, kā arī parunāsim par to, kā veselīgās un garšīgās sēnes uzglabāt ziemai, lai varam ar tām mieloties arī tad, kad sēņu laiks jau sen kā būs beidzies.

Ēdiena gatavošanas meistarklase “Sēnes” notiks 9.septembrī, Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā, Coffee Tower virtuvē. Meistarklase sāksies 10:00.

Būs interesanti un noderīgi!

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, lūdzam pieteikties, aizpildot zemāk esošo formu.

 

Šobrīd ir sasniegts maksimālais meistarklases dalībnieku skaits!

Ja kāda vieta atbrīvosies, informēsim!

Pateicamies par atsaucību!

 

Foto: Bernard Spragg/Flickr