07.07.2015.

Atvieglo stresu ar peldēšanu!

Peldēšana ir lielisks aerobās aktivitātes veids, kas attīsta ne vien fizisko izturību un nostiprina muskuļu spēku, bet ir arī lieliski atvieglo stresu un spriedzi.

Nenoliedzama ir peldēšanas pozitīvā ietekme uz cilvēka fizisko un garīgo labsajūtu, un peldēšanas tehnikas daudzveidība var tikt pielāgota dažādiem mērķiem. Lēns un slīdošs peldēšanas veids būs vairāk piemērots relaksācijai, savukārt intensīvākas slodzes pelde noņem arī sasprindzinājumu plecos un skaustā, kā arī tā trenē vēdera un pārējo ķermeņa muskulatūru. Ūdens uz ķermeni iedarbojas arī kā masāža, jo uz ķermeni vienlaikus iedarbojas pretestība – smaguma spēks un ūdens blīvuma radītais spiediens.

Peldēšana ir arī lielisks treniņš elpošanas orgāniem. Tieši elpošanas vingrinājumi un elpošanas sistēmas sabalansēta darbība ir kā viens no stresa pārvarēšanas stūrakmeņiem, un ūdens spiediens veicina dziļāku elpošanu.

Peldēšana ir sporta veids, kas, līdzīgi jogas nodarbībām, ir piemērots visām vecuma grupām un dažādam sagatavotības līmenim.  Kā jau minēts, ūdens palīdz atbalstīt ķermeni, tiek atbalstītas un atslogotas locītavas, un ūdens pretestība neļauj veikt pārāk straujas kustības, tādēļ traumu gūšanas iespējas ir minimālas, salīdzinot ar citiem sporta veidiem. 

Uzskaitām dažus no veselības ieguvumiem peldoties:

treniņš visam ķermenim, un īpaši mugurai (peldēšanai gan jābūt pareizai!)

  treniņš sirdij un asinsvadu sistēmai – līdz ar ieiešanu ūdenī

  mazina ķermeņa spriedzi un atslābina

stiprina ķermeņa stāju un elastību

stresa mazināšanu un atslābināšanos veicina koncentrēšanās uz elpošanu

 

 

Foto: www.livestrong.com; www.size-strong.com