18.09.2014.

Hroniski slimo bērnu vecāki aicināti apmeklēt „Vinnija Pūka skolu”

2014.gada 4.oktobrī plkst. 10.00 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas telpās notiks “Vinnija Pūka skolas”pirmā nodarbība. Lekcijas tēma- alerģiskās saslimšanas. Vecāki aicināti ierasties kopā ar bērniem, jo lekciju laikā bērnus pieskatīs Vinnijs Pūks ar palīgiem. Pieteikšanās: pa tālruni: 27597546 vai rakstot uz e-pastu:vinnijapukaskola@gmail.com

VINNIJA PŪKA SKOLA

Līdz ar preses konferenci, kas notika 10.septembrī, tika atklāts Latvijai jauns un unikāls projekts, kā mērķis ir veidot hroniski slimo pacientu sociālās integrācijas un dzīves kvalitātes uzlabošanas sistēmu – apmācību programmu “Vinnina Pūka skola”. Programma paredzēta bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem.

“Vinnija Pūka skolā” paredzētas speciālistu lekcijas par dažādām un aktuālām veselības beicināšanas un slimību profilakses tēmām, piemēram, pārtikas alerģiju, astmu, hroniski slimo bērnu aprūpi, diabētu un aptaukošanos, priekšlaicīgi dzimušajiem bērniem, gastroenteroloģiju, ortopēdiju, stājas problēmām, bērniem drošas vides veidošanu, par cerebrālo trieku, kustību traucējumiem un citām vecākiem aktuālām tēmām.

ped plakats

Projektu īsteno nodibinājums “Ilgtspējīgas Attīstības Fonds” sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu. Plānots, ka “Vinnija Pūka skolā” notiks 20 nodarbības (sestdienās) sadarbībā ar Bērnu Klīniskā Universitātes Slimnīca speciālistiem un RSU Sabiedrības veselības fakultātes studentiem, pacientiem un viņu vecākiem par aktuālām veselības veicināšanas un slimību profilakses tēmām.

Neskatoties uz veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, ļoti svarīga ir un liela loma dzīves kvalitātes un pēctecīgas ārstēšanas un veselības uzlabošanas nodrošināšanā ir tieši ģimenei. Vecākiem vai aizbildņiem, saskaroties ar uzstādīto diagnozi un ārstniecības personu sniegto informāciju, jāsaprot slimības gaita, cēloņi, bet līdztekus arī pārdzīvojot psihoemocionālo pārdzīvojumu un stresu. Tādēļ tik svarīgi ir sniegt kvalificētu palīdzību un informāciju par visiem ar veselības aprūpes un veselības uzlabošanas iespējām saistītajiem jautājumiem.

PRASMES UN POZITĪVA INFORMĀCIJA VECĀKIEM

Projekta atklāšanas preses konferencē piedalījās Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte, VSIA Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša, Ilgtspējīgas attīstības fonda valdes locekle Ineta Zīriņa un Sarmīte Dzene Rīgas 1. slimnīcas Šarlotes poliklīnikas vadītāja.

Kā atzīmēja RD Labklājības departamenta direktore I. Kondrāte „Apmācības ir pozitīva informācija vecākiem, un palīdzīga roka ir vajadzīga vienmēr. Tās prasmes, ko vecāki iegūs lekcijās, dos stimulu tālāk attīstīt šādus pakalpojumus gan pašvaldību, gan valsts līmenī”.

Nodibinājums „Ilgtspējīgas Attīstības Fonds” ir noslēdzis līgumu ar Sabiedrības integrācijas fondu par  Eiropas Ekonomikas zonas (turpmāk – EEZ) finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „NVO projektu programma” projekta „Dzīves prasmju un veselības veicināšanas skolas „Vinnija Pūka skola” izveide mazajiem pacientiem un viņu vecākiem, lai nodrošinātu hroniski slimo pacientu sociālās integrācijas un dzīves kvalitātes uzlabošanu”  īstenošanu. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Projekts ilgs no 2014.gada septembra līdz 2016.gada aprīlim.
Projektā paredzētās aktivitātes ir pacientu informācijas centra un apmācību programmu  izstrāde bērniem ar hroniskām saslimšanām un viņu vecākiem. Skolas nodarbības (20 nodarbības – reizi mēnesī, sestdienās) sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālistiem un RSU Sabiedrības veselības fakultātes studentiem, pacientiem un viņu vecākiem  par aktuālām  veselības veicināšanas un slimību profilakses tēmām:  traumatisma profilakse; prasmju attīstīšana personīgās higiēnas, drošības un veselīga dzīvesveida jomā; apmācība jaunajiem vecākiem par priekšlaicīgi dzimušo bērnu veselības aprūpi un veicināšanu; izglītojoši pasākumi vecākiem par atkarību izraisošo vielu kaitīgo ietekmi uz grūtnieces un augļa veselību; veselīgs uzturs bērniem, bērnu norūdīšana, fiziskās aktivitātes un drošība.

Tiks izdoti arī informatīvi materiāli pacientiem, viņu vecākiem, tuviniekiem un citām procesā iesaistītām personām par  iespējām saņemt veselības aprūpes un sociālās palīdzības pakalpojumus, par veselības uzlabošanas iespējām, slimību profilaksi un to kā sadzīvot ar savu saslimšanu, par iespējamajiem atbalsta pakalpojumiem un pasākumiem, ko nodrošina  NVO sektors, t. sk.  pacientu biedrības.