07.04.2020.

Pasaules veselības dienā tiek godinātas medicīnas māsas un vecmātes

2020.gada 7.aprīlī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules veselības diena.  Pasaules Veselības organizācija šo gadu ir pasludinājusi par Starptautisko medicīnas māsu un vecmāšu gadu, un arī šī diena uzskatāma par īpašu veltījumu un aicinājumu godināt medicīnas māsu un vecmāšu svarīgo lomu vispārējās veselības aprūpes nodrošināšanā.

Medicīnas māsas, tāpat kā citi mediķi un veselības aprūpes speciālisti, šobrīd ir ļoti noslogoti, un viņu pašaizliedzīgais darbs kļuvis vēl svarīgāks nekā iepriekš. Laikā, kad COVID–19 arvien vairāk plešas visā pasaulē un valstīs tiek īstenoti īpaši piesardzības pasākumi, medicīnas māsas veselības aprūpes sistēmā turpina darboties kā tilts starp pacientu un mediķiem, palīdzot visiem iesaistītajiem, lai nodrošinātu pēc iespējas labāku rezultātu un iesaistoties arī Covid-19 izplatības mazināšanā.

Arī Rīgas domes Labklājības departaments vēlas pievienoties Pasaules Veselības organizācijai un pateikties visām medmāsām un vecmātēm par savu nenovērtējamo darbu, turklāt šobrīd ik dienas strādājot paaugstināta riska apstākļos.   

Šodien arī mēs varam palīdzēt medicīnas māsām un pārējam medicīnas un veselības aprūpes personālam darīt savu darbu, ievērojot Pasaules Veselības organizācijas, Slimību profilakses un kontroles centra un Veselības ministrijas rekomendācijas COVID-19 inficēšanās izplatības samazināšanai – maksimāli daudz laika cenšamies pavadīt, paliekot mājās, bet, ja tomēr tas nav iespējams, atceramies, ka jāievēro vismaz divu metru distance no citiem cilvēkiem, un vienu no svarīgākajām higiēnas prasībām – kārtīgi un bieži mazgāt rokas, savukārt ārpus mājas izmantojot roku dezinfekcijas līdzekļus!