14.06.2019.

Pavadi aktīvu dienu ar ģimeni, draugiem un līdzcilvēkiem pasākumā “Tu neesi viens!”

Inf.diena_plakats_Programma

2019.gada 30. jūnijā Rīgā, Vērmanes dārzā norisināsies aktīva diena personām ar īpašām vajadzībām un viņu līdzcilvēkiem “Tu neesi viens!”, kuras ietvaros visi interesenti ir aicināti BEZ MAKSAS piedalīties nodarbībās, izmēģināt spēkus sportiskās aktivitātēs, klausīties izglītojošas lekcijas un konsultēties ar biedrībām un atbalsta organizācijām, kā arī saņemt organizatoru sarūpētas dāvanas

Informatīvā diena notiks no plkst. 11:00 līdz 15.00. Šajā laikā klātienē varēs iepazīties ar dažādiem veselības jomas speciālistiem – pulmonologu, ergoterapeitu, mākslas, deju un kustības terapeitiem, psihoterapeitiem, kanisterapeitu un ģenētiķi un uzklausīt speciālistu ieteikumus veselības veicināšanai un stiprināšanai ikdienā, kā arī rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Pasākuma ietvaros būs iespēja veikt arī veselības mērījumus (holesterīna un glikozes eksprestestus). 

Dalībnieki ir aicināti uzlabot savu fizisko un emocionālo pašsajūtu, ievingrinot roku mākslas terapijas nodarbībā pie mākslas terapeites Lauras Danilānes. Interesentiem būs iespēja apmeklēt arī kanisterapiju, ko vadīs kinoloģe Vladislava Akimova sadarbībā ar īpaši apmācītiem suņiem. Fizioterapeits savukārt palīdzēs apgūt prasmes, kas ļaus cilvēkam būt neatkarīgam ikdienas nodarbēskā pareizi kustēties un noslogot katru ķermeņa daļu.  

Tāpat uz deju un kustību terapiju aicina sertificēta deju un kustību terapeite Elīna Cauna: Deju un kustību terapijas pamatprincips ir ”ķermenis un psihe ir savstarpēji mijiedarbīgas sistēmas” un praktiski tas nozīmē to, ka tas, kā mēs kustamies, ietekmē to, kā mēs jūtamies, un otrādi. Nevajadzētu baidīties par to vai tad, ja cilvēkam ir invaliditāte, viņš drīkst piedalīties. Bieži vien klienti pirms sesijām satraucas par to, ka nevarēs izdarīt konkrētas kustības vai to darīs, viņuprāt, nepareizi, tādēļ, ka ir pieraduši pie sava ierobežojuma. Taču mana atbilde ir šāda: ”ja tev ir ķermenis, tu vari dejot!” Katra elpa ir kustība, kas ritmizē visu ķermeni, katra pirkstu kustība, maza deja, katrs smaids vai sapīkums – emociju ekspresija kustībā, katrs solis telpā tuvāk otram – daļa no dueta, katra kopīga kustība – sadarbošanās un kopā būšanas prieks. Un deju un kustību terapeits ir klāt šajā procesā, lai iedrošinātu un atbalstītu izpētīt vēl tik daudz un dažādus veidus kādos kustēties un no tā gūt emocijas, kas ne tikai vitalizē ķermeni, bet arī veicina komunikāciju paralēli attīstot radošumu un asinot prātu.”  

Nodarbībās priekšzināšanas nav nepieciešamas, tāpēc tajās aicināts piedalīties ikviens. 

Paralēli nodarbībām notiks lekcijas, kurās pulmonoloģe Ineta Grīsle stāstīs par elpošanu un rūpēm par plaušu veselību, ergoterapeits Filips Bernadskis dalīsies pieredzē par ergoterapijas nozīmi rehabilitācijas procesā, advokāts un biedrības “Saknes” valdes loceklis Juris Beikmanis informēs par pacientu tiesībām un iespējām saņemt atbalstu, kinoloģe Līga Olekte stāstīs par kanisterapijas nozīmi veselības uzlabošanā, ģenētiķe Liene Ņikitina – Zaķe informēs par gēnu ietekmi un iespējām ietekmēt gēnus, deju un kustību terapeite Elīna Cauna informēs par deju un kustību terapiju un tās ietekmi uz pašsajūtu, savukārt psihoterapeite Karīna Strode savā lekcijā aptvers tēmu par diagnozi, kā to pieņemt un kā ar to sadzīvot, psihoterapijas speciāliste Elīna Zelčāne runās par īpašajiem bērniem mūsu ikdienas sabiedrībā.  

Pasākuma īpašie viesi Baltijas čempione ratiņtenisā Natālija Novikova un Latvijas sportiste šaušanā ar pneimatisko ieroci Margita Konopka, kuras dalīsies ar savu dzīves un pieredzes stāstu, par sapņiem, par darbiem, par saņemšanos un stāšanos pretim grūtībām, par to, kā nezaudēt dzīvesprieku un vēlmi pilnvērtīgi dzīvot. 

Pasākumā piedalīsies Latvijas Neredzīgo biedrība, Latvijas mākslu terapijas asociāciju apvienība (ietver visu četru mākslu terapijas specializāciju profesionālās organizācijas – Latvijas deju un kustību terapijas asociāciju, Latvijas vizuāli plastiskās mākslas terapijas asociāciju, Latvijas Drāmas terapijas asociāciju un Latvijas Mūzikas terapijas asociāciju), biedrība ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem “Saknes”, priekšlaicīgi dzimušo bērnu vecāku biedrība “Esmu klāt, laboratorija, kura specializējusies molekulārās ģenētikas testēšanas jomā GenEra, invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons,  Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācija “Sadzirdi.lv, krūts vēža pacientu atbalsta biedrība VITA un citas. 

Tu neesi viens! Nāc un pavadi aktīvu dienu kopā ar līdzcilvēkiem! 

Nodarbības un lekcijas ir BEZ MAKSAS! Uz visām lekcijām un nodarbībām vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni: 26118444. Pilna pasākuma programma šeit.   

Apmeklējot pasākumu, tā dalībnieki piekrīt, ka pasākuma laikā var tiks uzņemtas fotogrāfijas un video, kas var tikt publicēti mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv un Rīgas domes Labklājības departamenta sociālo tīklu kontos. 

Pasākums tiek īstenots Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.