15.09.2015.

Rīdziniekiem ir iespēja apmeklēt bezmaksas nodarbības par veselīgu uzturu un fitnesa treniņus

Rīgas domes Labklājības departaments aicina Rīgas pilsētas iedzīvotājus izmantot iespēju – š.g. 19. un 26.septembrī no plkst. 10:00 līdz 14:00 bez maksas apmeklēt veselīga uztura nodarbības un fitnesa treniņus, kas jo īpaši noderīgi būs tieši sēdoša darba veicējiem.

Lai pieteiktos nodarbībām, aicinām zvanīt pa tālruni 29467859 vai rakstīt uz e-pastu: aveseliba@inbox.lv, jo vietu skaits ir ierobežots!

Nodarbības tiek organizētas sadarbībā ar biedrību „Veselībai un attīstībai” un notiks divās daļās:

  • pirmā daļa: veselīgas ēšanas paradumi – tēma tiks veltīta mūsu gremošanas sistēmas nozīmei veselības saglabāšanā, sabalansētam uzturam, uzturvielu attiecībai pārtikā un citām tēmām, kā arī fizioterapeita ieteikumiem kustību un balsta aparāta sistēmas uzlabošanai. Nodarbības pirmā daļa notiks viesnīcas „Days hotel” konferenču zālē plkst.10.00 – 12.00, Rīgā, Brīvības ielā 199;
  •  otrajā daļā: fitnesa treniņš, lai trenera vadībā ar ļoti iedarbīgiem vingrinājumiem stiprinātu stāju un attīstītu dziļo ķermeņa muskulatūru, kā arī uzlabotu balsta aparātu un atslogotu tās ķermeņa daļas, kas sēdoša darba laikā negatīvi tiek ietekmētas visvairāk. Fitnesa treniņš notiks sporta un fitnesa klubā „Veselības fabrika” plkst.13.00 – 14.00, Brīvības gatvē 214M (pretim „Days hotel”, otrā ceļa pusē). Nodarbību vadīs fitnesa trenere Anda Radziņa, kura sekos līdzi, lai vingrinājumi tiek veikti pareizi un atbilstoši katra individuālajām spējām.

Nodarbību pirmās daļas tēmas par veselīgu uzturu 19. un 26.septembrī nedaudz atšķirsies:

19.septembrī veselīga uztura galvenā tēma būs: „Sabalansēts uzturs un uzturvielas”, bet 26.septembra tēma būs: „Gremošanas sistēmas darbība un produktu savienojamība”. Zvanot un piesakoties, interesenti uzreiz var pieteikties apmeklēt abus divus seminārus. 


Ņemot vērā mūsdienu darba specifiku, kad liela daļa darbu tiek veikta sēžot (piemēram, pie datora vai vadot transportlīdzekli), vai arī tajā vērojamas monotonas un vienveidīgas kustības, daudzi darba veicēji mēdz sūdzēties par dažādiem veselības problēmu simptomiem – piemēram, sāpēm kakla un jostas daļā, vēnu vai mugurkaula problēmām. Un tas ir viegli izskaidrojams, ņemot vērā to, ka cilvēka fizioloģija nav piemērota ilgstošam darbam vienveidīgā pozā. Ilgstoša slodze, stress, neveselīgs uzturs un sēdoša darba dēļ iegūts vairāku ķermeņa vietu saspringums jau pāris gadu laikā var radīt būtiskas veselības problēmas. Piemēram, saspringums sēdoša darba veicējiem izraisa traucētu asinsriti, kā rezultātā palielinās spiediens uz jostas daļas skriemeļiem un pieaug reimatisma, osteohondrozes, radikulīta attīstības, kā arī nervu saknīšu nospiešanas risks. Tāpat izmainās vielmaiņa, kas var izraisīt liekā svara, sirds un asinsvadu slimības.

Tādēļ ikviens ir aicināts apmeklēt semināru, lai uzzinātu vairāk, kā ar efektīviem, bet vienkārši ievērojamiem paņēmieniem pārtiku un vingrinājumus pārvērst enerģijas un spēka „donorā”, lai ikdiena darba vidē mūsu ķermenim būtu komfortabla un ērta; kādi ir pareiza uztura un uzturvērtības pamatprincipi; kā panākt, lai darba procesā varētu iegūt vairāk enerģiju, kā vairot dzīvesprieku un attīrīt savu organismu, kā arī daudz citus vērtīgus ieteikumus, kas noderēs ikdienā visa mūža garumā.

Rīgas domes Labklājības departaments īsteno Rīgas domes noteikto sociālās palīdzības, veselības aprūpes un veselības veicināšanas politiku pilsētā. Rīdzinieki tiek aicināti aktīvi izmantot pieejamos bezmaksas veselības veicināšanas pasākumus, lai iegūtu ne vien noderīgas zināšanas, bet arī stiprinātu un uzlabotu savu veselību.  Vairāk informācijas par veselības veicināšanu un aprūpi Rīgas pilsēta iespējams uzzināt mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv.