05.08.2020.

Rīgā kopš 3. augusta ir uzsāktas bezmaksas līnijdeju nodarbības senioriem!

Rīgas domes Labklājības departaments projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros aicina rīdziniekus apmeklēt līnijdeju nodarbības senioriem profesionālu deju pasniedzēju vadībā.
Līnijdejas jeb LINE DANCE gan pasaulē, gan pie mums Latvijā ir ieņēmušas stabilu un aktīvu vietu deju pasaulē. Pirms diviem gadsimtiem skotu tauta uzsāku šo deju stilu un tas ir aktuāls un moderns arī šobrīd. No iesācēju līmeņa līdz advancētam katrs dejotājs var atrast savu vietu un attīstīt savas prasmes. Deja vienmēr ir bijusi ne tikai sportiska nodarbošanās, bet arī emocionāls gandarījums, jo mūzikas pavadījums sniedz pozitīvas emocijas. Un šajā deju stilā piedalās grupu dejotāji, kas nodrošina socializēšanos, interešu kopību un brīnišķīgu brīvā laika pavadīšanu, uzlabojot savu veselību un dzīvesprieku.
Līnijdejās tiek izmantota dažādu stilu mūzika, kas mainās līdzi mūzikas modei, kā arī izmantoti deju elementi no tādiem deju stiliem kā swing, cha cha cha, rumba, valsis, tango, fokstrots, samba, džaivs un pat hip hops.
• Līnijdejas ir piemērotas visiem, neatkarīgi no vecuma, dzimuma un fiziskās sagatavotības;
• Dejojot iesaistās vislielākais muskuļu skaits salīdzinot ar citiem sporta veidiem;
• Dejošana veicina stājas atjaunošanos un uzlabošanos;
• Dejošana veicina lielisku orgānu apasiņošanu, ko nodrošina aktīvs muskuļu darbs;
• Deja nodrošina kārtīgu kardio treniņu, uzlabojot sirds un asinsvadu stāvokli;
• Deja paaugstina sirds pulsu, kas nodrošinu lielu kaloriju patēriņu, kas, savukārt, samazina lieko ķermeņa masu;
• Dejošana palīdz iepazīt mūzikas ritmu, kas uzlabo smadzeņu darbību un stabilizē nervu sistēmu, uzlabo miegu un atbrīvo no stresa;
• Ir zinātniski pierādīts, ka dejošana palēnina novecošanos un ir profilakse Alcheimera saslimšanai;
• Un visbeidzot – liela prieka un gandarījuma sajūta!
Nodarbības vadīs profesionāla līnijdeju pasniedzēja Baiba Bierne.
Vienas nodarbības ilgums 1 stunda.
Pirms nodarbības obligāti jāpierakstās pie pasniedzējas, jo vietu skaits grupās ir ierobežots – 15 līdz 20 dalībnieki grupā (pierakstīšanās, zvanot Baibai Biernei, tālr. nr. 29152368).
Nodarbības tiek īstenotas Rīgas domes Labklājības departamenta ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/021 „Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros.
Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar pakalpojuma koordinatori Andu Radziņu, tālr. nr. 29467859, e-pasts: anda.radzina@inbox.lv.

Pasākuma laikā apmeklētājiem tiks lūgts aizpildīt anketu ar personu datiem, dati tiks apstrādāti saskaņā ar Datu aizsardzības regulu.
Apmeklējot pasākumu, tā dalībnieki piekrīt, ka pasākuma laikā var tiks uzņemtas fotogrāfijas un video, kas var tikt publicēti mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv un Rīgas domes Labklājības departamenta sociālo tīklu kontos.