30.12.2015.

Rīgā sals – kā iespējams palīdzēt cilvēkam kritiskā situācijā bez mājvietas? Arī ar vienu zvanu!

Līdz ar aukstāka laika iestāšanos un ņemot vērā, ka šīs nedēļas nogalē temperatūra noslīdēs arī nedaudz zemāk par mīnus 10 grādiem*, iedzīvotāji tiek  lūgti būt atsaucīgi un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkam, kurš nonācis kritiskā situācijā – palīdzību var sniegt arī ar vienu tālruņa zvanu!

Redzot cilvēku krīzes situācijā, piemēram, salstošu vai guļot ārā salā, iedzīvotāji šajās brīvdienās tiek lūgti zvanīt pa ārkārtas situāciju tālruni 112.

Rīgā darbojas kopumā 7 naktspatversmes, kurā cilvēkiem krīzes situācijā vai bez noteiktas dzīvesvietas iespējams saņemt naktsmītni, vakariņas un personiskās higiēnas iespējas. Aukstā laikā dēļ šajās brīvdienās tās darbosies visu diennakti un ir gatavas vietu skaita palielināšanai.  


Papildu informācija

Ikdienā Rīgas naktspatversmes darbojas no plkst.17 līdz 9, bet, ja nakts gaisa temperatūra noslīd zem mīnus 10 grādiem vai ja āra gaisa temperatūra ir zemāka par 0 grādiem un vēja ātrums lielāks par 10 metriem sekundē, tad naktspatversmes darbojas visu diennakti.

Rīgas pilsētā darbojas septiņas naktspatversmes, kuras līdzfinansē Rīgas dome.

Naktspatversmes vīriešiem un sievietēm atrodas – SIA “V.E.L.G.” naktspatversmā Kurzemes rajonā, Bolderājā, Esplanādes ielā 1, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” naktspatversmē Latgales priekšpilsētā Gaiziņa ielā 7.

Naktspatversmes sievietēm – Rīgas patversmes sieviešu nodaļa Kurzemes rajonā Eiženijas ielā 1. Departaments atgādina, ka sieviešu naktspatversme Bārddziņu ielā 2 ir slēgta, un lūdz sievietēm vērsties jaunajās naktspatversmes telpās Eiženijas ielā1, biedrības PINS naktspatversmē Ziemeļu rajonā Tvaika ielā 2, korpuss 12.

Naktspatversmes vīriešiem – Rīgas patversmes vīriešu nodaļa Latgales priekšpilsētā Maskavas ielā 208, naktspatversme “Zilais Krusts” Latgales priekšpilsētā Mazjumpravas ielā 8, SIA “V.E.L.G.” naktspatversme Zemgales priekšpilsētā Kartupeļu ielā 8.

Vairāk par naktspatversmēm iespējams uzzināt arī Rīgas domes Labklājības departamenta mājas lapā www.ld.riga.lv

* Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati

Foto: www.gethampshire.co.uk