22.09.2015.

Rīgas domes Labklājības departaments informē par Pasaules Sirds dienai veltītām aktivitātēm

Ik gadu septembra nogalē visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Sirds diena. Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību savas sirds veselībai, kā arī izglītotu par sirds slimību riskiem un iespējām stiprināt savu veselību, Rīgas domes Labklājības departaments aicina izmantot iespēju bez maksas veikt profilaktiskas veselības pārbaudes, kā arī apmeklēt kardiologa lekciju.

Pasaules Sirds dienas aktivitātes Rīgā:

  • No 21. līdz 25.septembrim Rīgas domes Labklājības departamenta līdzfinansētajās Latvijas Sarkanā Krusta Veselības istabās Rīgā iedzīvotāji bez maksas varēs veikt ekspresdiagnostiku – noteikt cukura (glikozes) un holesterīna līmeni asinīs (lūdzu ņemt vērā, ka bezmaksas ekspresdiagnostikas testu skaits ir ierobežots). Šie profilaktiskie rādītāji, ja tie neatbilst normai, var liecināt par sirds veselības riska faktoriem.

 Veselības istabu adreses un darba laiki Rīgā:

  • Aglonas ielā 35/3 (pirmdienās: plkst. 11:00-17:00; piektdienās: plkst. 10:00-16:00);
  • Gaiziņa ielā 7 (pirmdienās: plkst. 10:00-16:00, trešdienās un ceturtdienās: plkst. 10:00-15:00);
  • Aptiekas ielā 8 (otrdienās un ceturtdienās plkst. 10:00-16:00);
  • Slokas ielā 161 (pirmdienās, otrdienās un ceturtdienās: plkst. 11:00-16:00);
  • Šarlotes ielā 1B (pirmdienās, trešdienās un piektdienās: plkst. 10:00-16:00, otrdienās un ceturtdienās: plkst. 13:00-19:00). Pirmdien, 21.septembrī, Šarlotes ielas Veselības istabas darba laiks sāksies plkst. 11:30!

Sirds veseliba

  • 23.septembrī plkst. 15:00 Rīgas 1.slimnīcas konferenču zālē ikviens aicināts apmeklēt Rīgas 1.slimnīcas kardioloģes Silvijas Hansones lekciju, lai uzzinātu par sirds un asinsvadu sistēmas ietekmējošiem faktoriem, kā arī efektīvākajiem līdzekļiem sirds veselības stiprināšanai un saglabāšanai visa mūža garumā. Pēc lekcijas apmeklētāji varēs piedalīties praktiskos vingrinājumos, kas palīdzēs ne vien izkustēties un iesildīt savu ķermeni, bet gūt arī praktiskus padomus, kā ar fizisko aktivitāšu palīdzību stiprināt savas sirds veselību. Lekcijai iepriekš nav jāpiesakās.

Rīgas domes Labklājības departaments aicina iedzīvotājus izmantot iespēju veikt piedāvātos bezmaksas profilaktiskos mērījumus, jo glikozes līmeņa svārstības vai augsta holesterīna koncentrācija asinīs ir viens no signāliem, ka cilvēkam var veidoties sirds un asinsvadu sistēmas jeb kardiovaskulārās slimības. Turklāt cukura līmeņa noteikšana asinīs ir pirmais solis, lai  pārliecinātos, vai cilvēks nav cukura diabēta riska grupā. Lai šie profilaktiskie mērījumi uzrādītu pēc iespējas precīzākus rezultātus, mērījumus ieteicams veikt „tukšā dūšā” vai vismaz 3 stundas pēc ēšanas. Ņemot vērā iegūtos datus, iedzīvotāji varēs saņemt konsultāciju, un nepieciešamības gadījumā arī tiks mudināti vērsties pie sava primārās veselības aprūpes speciālista.

Sirds un asinsvadu sistēmas slimības var skart ikvienu, nešķirojot ne dzimumu, ne vecumu, turklāt ir biežākais nāves cēlonis Latvijā. Nozīmīgu kaitējumu sirds veselībai dod arī mūsdienu neveselīgais dzīvesveids – mazkustīgums un nepareiza uztura paradumi, turklāt holesterīna līmeņa paaugstināšanās tendence vērojama jau agrīnā vecumā. Tādēļ arī visa gada garumā iedzīvotāji tiek aicināti apmeklēt Veselības istabas, kurās iedzīvotāji bez iepriekšēja pieraksta var saņemt profesionālas konsultācijas un profilaktiskus veselības izmeklējumus  ātri un vienuviet.

Foto: www.chrirobertswellness.com; www.healingrootsclinic.com